Linksys WRT54G Modem ve PIC16F628 ile Wifi Robot

| Mayıs 23, 2023 Tarihinde güncellendi
Linksys WRT54G Modem ve PIC16F628 ile Wifi Robot

İlginç ve biraz masraflı bir proje kontrol programı ve Visual Basic 6 kaynak kodları paylaşılmış pic16f628 asm ve diğer C hex kodları verilmiş projeyi yapamasanızda detaylar ya da Visual Basic programları işinize yaraya bilir ayrıda sitenin Download bölümünde kaynak vb kodları ile çeşitli programlar var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Wifi Robot: İnternet üzerinden veya bir dizüstü bilgisayar ile kablosuz olarak 500 metreye kadar sürülebilen uzaktan kumandalı araba. Görüş alanı olmadan sürülebilmesi için canlı yayın yapan bir ağ kamerasına ve insanlara korna çalabilmeniz için bir kornaya sahiptir.

Bir süre önce Linksys WRT54GL yönlendiricisini keşfettim . Linux çalıştırdığı ve donanımın bir kısmı tersine mühendislikten geçirildiği için hacker dostudur. Bu yönlendirici için bir sürü alternatif üretici yazılımı sürümü yazılmıştır. Bu projenin kullandığı sürüm, özelleştirilebilir Linux üretici yazılımı Open-WRT’dir . Bu yönlendirici için harika bir yazılımın yanı sıra, bir dizi donanım korsanlığı da mümkündür. Elimdeki ucuz, hacklenebilir, yerleşik bir Linux sistemiyle onunla harika bir şeyler yapmam gerektiğini biliyordum. Böylece Wifi Robotu fikri doğdu.

Bu makalenin amacı, projeye üst düzey bir genel bakış sunmak ve yazılım ve elektroniğin bazı uygulama ayrıntılarını sağlamaktır. Adım adım nasıl yapılır kılavuzu olması amaçlanmamıştır, ancak motivasyonu olan ve elektronik ve yazılım konusunda biraz arka plan bilgisine sahip birinin kendi Wifi Robotunu yapabilmesi için yeterli bilgi olmalıdır. Kaynak kodunun tamamı GNU GPL v2 koşulları altında yayınlanmaktadır , bu nedenle elbette kodu kullanın ve geliştirin!

Kaynak : jbprojects.net/projects/wifirobot/

linksys-wrt54g-modem-ve-pic16f628-ile-wifi-robot

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/12/07 Etiketler: , , , , , ,7 Yorum “Linksys WRT54G Modem ve PIC16F628 ile Wifi Robot

 1. murat sezermurat sezer

  arkadaşlar bu proje ile ilgilenen ve çalıştırabilen varmı bikaç sorum var ve proje yarım kaldı.

  CEVAPLA
 2. ndrshnndrshn

  Bu projeyi tez olarak yapıyorum. Takıldığım yer modemle işlemci arasında nasıl bir devre kullandılar? web-server kullandılar tahmin ediyorum.

  CEVAPLA
 3. enesk...enesk...

  evet bu projeyi geçen gün bitirdim ve süper bir çalışma oldu gayet iyi çalışıyor…okulda düzenlenen elektronik projeler yarışmasında 1.oldum.bu devreyi yapıp buraya koyanlardan teşekkür ediyorum

  CEVAPLA
 4. mustafa_cmbzmustafa_cmbz

  güzel paylaşım hocam dediğiniz gibi projeyi maliyetinden dolayı yapamasakta visualbasic programı işimize yarayabilir…!

  CEVAPLA
 5. HasanHasan

  Merhabalar 🙂 WRT54G var bende fakat bu devreler zor geliyor bana… Bu devreleri yapıp gönderecek birisi varmı ücret karşılığında..

  Enesk arkadaşım mail adresini alabilirmiyim seninle konuşmam gerek 🙂

  CEVAPLA
 6. cxberecxbere

  merhaba, ben de bu pproje ile ilgileniyorum bu openWRT nedir, ve router ile pic arasındaki devre nasıl açıklyabilcek biri varmı, şimdiden teşekkürler…

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir