Ledli Hat Yazı Çalışmalarım Corel Draw Proteus Ares

| Haziran 18, 2023 Tarihinde güncellendi
Ledli Hat Yazı Çalışmalarım Corel Draw Proteus Ares

Merhaba İlk hat yazı devremizi 12v 500mA adaptörle besleyebilirsiniz. Ledleri geniş açılı kullanın (mantar led). Dar açılı round led kullanmayın. Devre üzerindeki dirençleri ve led padlerini delmeden önce ön yüze siyah folyo yapıştırıp öyle delin ve dirençleri ve bağlantı noktalarını arkadan lehimleyin.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Direnç olarak 3`lü serilere 330ohm direnc kullanın, 2 li serilere 680 ohm kullanablirsiniz. Ledleri dizerken yönlerine dikkat edin. Devrenin yapımındaki katkılarından dolayı djtur isimli forum arkadaşıma teşekkürler ederim.

ledli-islami-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares-1

ledli-islami-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares-2

Diğer devremizde yine ledler 3`lü seri bağlanmıştır. Devrenin led aralıkları corelde hazırlanmıştır. Arese aktarılıp baskı devresi çizilmiştir.Devre 12 v da çalışmaktadır ve kullanacağınız led rengine göre direnç kullanın.Zaten çizimde belirttim kullandığınız led 10 mA çekiyorsa 330 ohm tavsiye ederim 20 mA çekiyorsa 150–180 ohm direnç kullanmanızı tavsiye ederim. Devrede 1 adet 2 li grup vardır direnç değerini hesaplayıp ona göre kullanın. Devredeki dirençleri arkadan lehimleye bilirsiniz. Baskı devreden çıkardıktan sonra ön yüze siyah folyo yapıştırıp pad leri delebilirsiniz.

ledli-islami-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares-3

ledli-islami-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares-4

Son olarak Corel Draw ile hazırladıpğım hat yazıyı paylaşıyorum ölçüleri 55,5×55,5 dir bu çalışmayı dijital baskıdan çıkarın 3mm kompozit dekota plexsi ya da farklı taban malzemesi üzerine uygulayıp 4.8 mm matkapla delebilirsiniz. Gerisi led bağlantısına kalıyor..

ledli-islami-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares-5

Çağımızın en tasarruflu ışık yayan elamanı olan ledle ilgili paylaşımlarım zaman buldukça devam edecektir..Ben bu çalışmaları hiç bir şekilde ticari amaç gütmeden paylaşıyorsam başkasınında ticaretini yapmasını istemem. Tasarımlar şahsıma ait olup ticari amaçla kullanılması başka siteler kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır.

Yasin Güler iyi çalışmalar diler…

ledli-hat-yazi-calismalarim-corel-draw-proteus-ares

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/12/23 Etiketler: , ,11 Yorum “Ledli Hat Yazı Çalışmalarım Corel Draw Proteus Ares

 1. cevatcevat

  Yasin bey teşekkürler, çalışmalarınızı ve paylaşımlarınızı takip ediyor ve yararlanıyorum. Başarılar dilerim…

  CEVAPLA
 2. AhmetAhmet

  Böylesine güzel bir konuda ki paylaşımınız için teşekkür ederim. Hat alanında yeni çalışmalarınızı bekliyoruz. Kolay gelsin.

  CEVAPLA
 3. GökhanGökhan

  Yasin bey elinize sağlık,her iki çalışmayı da yapıp camimize hediye edeceğim inşallah.

  CEVAPLA
 4. serkan yiğitalpserkan yiğitalp

  merhaba arkadaşlar bu çalışmayı yapmak için gerekli baskı devre şeması ve malzeme listelerini bana mail atbilirmisiniz

  CEVAPLA
 5. Yasin gülerYasin güler

  Yukarıdaki pcb ile yapılan devrelerin baskı devresi var ölçüsü büyük olan çalışamanında coreldraw çalışması var.Malzeme listesine gelince ledin rengine göre kırmızı sarı turuncu beyaz(10mA) 330 ohm direnç diğer renklerdeki ledlere 150 ohm kullanılabilir

  CEVAPLA
 6. mehmeteminmehmetemin

  Merhaba, üzerinden epey zaman geçmiş , imkanı olan arkadaşlar linkler ölmüş, yeniden yükleyebilirse sevinir, iyi çalışmalar dilerim.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir