IR Protokol Analizör Programı

| Haziran 15, 2023 Tarihinde güncellendi
IR Protokol Analizör Programı

ir protokol analizör programını kullanmak için ses kartının mikrofon girişine 1 adet foto transistör bağlanıyor kumandanın hangi protokolü kullandığını startbit, command, address vb. bilgilerini program üzerinde görebiliyor bilgileri kayıt edebiliyorsunuz ayrıca grafik olarak dışa aktarma özelliğide var. kurulum gerektirmeden çalışıyor programda “file” menüsünden “samples” klasöründeki protokol kayıtlarını inceleyebilirsiniz.. Geliştiriciler için deplhi kaynak kodlarıda bulunuyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

IR protokolü analizörü

IR protokol analizörü, çeşitli türlerde kızılötesi uzaktan kontrol protokol paketlerinin kodunu otomatik olarak çözmek için evrensel bir uygulamadır. Uygulama, uzaktan kumandadan kızılötesi sinyali yakalamak için ses kartının mikrofon girişini kullanır. Sonuç olarak, donanım alıcısı minimalisttir ve yapımı kolaydır; ses kartınızın girişine bir fototransistör takmanız yeterli, ihtiyacınız olan tüm donanım bu.

Uygulama, bir uzaktan kumandadan gelen IR sinyalini işler ve bilinen protokollerden oluşan kendi veri tabanıyla karşılaştırır. Bir eşleşme bulunduğunda, paketin kodu çözülür ve özelliği kullanıcıya gösterilir (protokol adı, açıklama, kodu çözülmüş veriler ve zamanlamalı grafik dahil).

Protokol tanımları ayrı bir XML dosyasında saklanır. Bu XML dosyası kullanıcı tarafından kolayca değiştirilebilir ve yeni protokol tanımları eklenebilir. Bilinmeyen bir paket yakalandığında, kullanıcı grafiğini zamanlama ayrıntılarıyla birlikte görüntüleyebilir. Ardından, grafik ve zamanlama temelinde yeni protokol tanımı oluşturabilir.

ir-protocol-analyzer-phototransistor-ir-hardware-receiver-analyzing-remote

Kaynak: ostan.cz/IR_protocol_analyzer

ir-protokol-analizor-programi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/08/29 Etiketler: , ,1 Yorum “IR Protokol Analizör Programı

  1. feyyazfeyyaz

    ir sensör yerine uygunlaştırıp rf alıcı taksak otomobillerin kumanda şifrelerinide çözebilirmiyik acep :)))

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir