HV9910 MIC3201 Yüksek Güçlü Led Sürücüler için Program

| Haziran 14, 2023 Tarihinde güncellendi
HV9910 MIC3201 Yüksek Güçlü Led Sürücüler için Program

Led teknolojisi aldı başını gitti bununla beraber bir çok kontrol, sürücü entegreleri modüller vb. üretildi piyasada yüksek güçlü ledleri sürmek için kullanılan HV9910 (yüksek verimli PWM led sürücü) ve MIC3201 entegreleri için hazırlanan hesaplama programları bu entegreler ile yapılacak olan devrelerin tasarımını oldukca kolaylaştırır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

hv9910as-high-brightness-led-driver-power-leds-calculator

HV9910 Evrensel Yüksek Parlaklık LED Sürücüsü

HV9910, bir PWM yüksek verimli LED sürücü kontrol entegresidir. 8VDC’den 450VDC’ye kadar değişen voltaj kaynaklarından Yüksek Parlaklıklı (HB) LED’lerin verimli çalışmasını sağlar. HV9910, 300 kHz’e kadar sabit anahtarlama frekansında harici bir MOSFET’i kontrol eder.

Frekans, tek bir direnç kullanılarak programlanabilir. LED dizisi, sabit voltaj yerine sabit akımda sürülür, böylece sabit ışık çıkışı ve gelişmiş güvenilirlik sağlar. Çıkış akımı birkaç miliamper arasında ve 1,0 Amp’den fazlasına kadar programlanabilir.


MIC3201 Yüksek Parlaklık LED Sürücü Akım Algısı

MIC3201, dört adede kadar 1A LED’i sürme kapasitesine sahip, histeretik kademeli, sabit akımlı, Yüksek Parlaklıklı LED (HB LED) sürücüsüdür. İç/dış aydınlatma, mimari ve ortam aydınlatması, LED ampuller ve diğer genel aydınlatma uygulamaları için ideal bir çözüm sunar.

MIC3201, 6V ile 20V arasında bir giriş voltajı aralığında çalışır. Histeretik kontrol, yük geçişleri ve PWM kısma sırasında iyi besleme reddi ve hızlı yanıt verir. Yüksek taraf akım algılama ve çip üzerinde akım algılama amplifikatörü, ±%5 doğrulukla LED akımı sağlar. Harici bir yüksek taraf akım algılama direnci
çıkış akımını ayarlamak için kullanılır.

mic3201-high-brightness-led-driver-current-sense-calculator

mic3201-1mhz-leds-led-driver-current-sense-calculator

HV9910 Universal High Brightness LED Driver

HV9910 is a PWM high-efficiency LED driver control IC. It allows efficient operation of High Brightness (HB) LEDs from voltage sources ranging from 8VDC up to 450VDC. The HV9910 controls an external MOSFET at fixed switching frequency up to 300kHz. The frequency can be programmed using a single resistor. The LED string is driven at constant current rather than constant voltage, thus providing constant light output and enhanced reliability. The output current can be programmed between a few milliamps and up to more than 1.0Amp.

MIC3201 High Brightness LED Driver Current Sense

MIC3201 is a hysteretic step-down, constant-current, High-Brightness LED (HB LED) driver capable of driving up to four, 1A LEDs. It provides an ideal solution for interior/exterior lighting, architectural and ambient lighting, LED bulbs, and other general illumination applications. The MIC3201 operates with an input voltage range from 6V to 20V. The hysteretic control gives good supply rejection and fast response during load transients and PWM dimming. The high-side current sensing and on-chip current sense amplifier delivers LED current with ±5% accuracy. An external high-side current sense resistor is
used to set the output current.

Kaynak: http://led-treiber.de/html/leds_downloads.html

hv9910-mic3201-yuksek-guclu-led-suruculer-icin-program

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/07/06 Etiketler: , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir