Hi Tech C Örnekleri Hakkında

| Haziran 6, 2023 Tarihinde güncellendi
Hi Tech C Örnekleri Hakkında

Günümüzde en popüler mikro denetleyicilerden biri olan PIC için ondan fazla derleyici vardır. Her derleyicinin kendisine göre avantajı ve dezavantajı mevcuttur. Bazılarını yeni başlayan biri çok çabuk kavrayarak hemen proje üretmeye başlayabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Ne yazık ki bu tür derleyicilerin bir kısmı projeniz büyüdüğünde sizi yarı yolda bırakabiliyor. Bazı derleyiciler içindeki kapalı kütüphaneleri nedeniyle arka tarafta neler olduğunu bilmeden bir şeyler yapar. Size tam kontrol vermez. Ne kadar BASIC, PASCAL ve C dili belli standartlara oturmuş olursa olsun, birçok derleyici standartlardan uzaktır.

Çalışmanızı büyütmek için başka bir PIC ailesine veya başka bir mikrodenetleyiciye geçmek istediğinizde C ile yazmış olduğunuz kodu başka bir C derleyicisine taşımanıza izin vermez. Diğer dillerde yazılan kodlar içinde durum aynıdır.

Hitech C derleyicisi PIC programlamak isteyen kişiye tam hakimiyet veren ANSI standartlarına uygun bir derleyicidir. Bu sayede yazmış olduğunuz kodu başka derleyicilere rahatlıkla taşırsınız. Aynı şekilde başka bir derleyici için yazılıp test edilmiş kodu Hitech C derleyicisinde sorunsuz derlersiniz.

PIC için yazılmış bazı c derleyicileri C nin kalbi niteliğindeki ifadeleri ya derleyemiyor, ya yanlış derliyor, ya da çok yüzeysel olarak destekliyordur.

Hitech C derleyicisi kullanıcıya tam hakimiyet vermesine rağmen yeni başlayanlar için kısa sürede yol alması çok zordur. Geçikme fonksiyonları nasıl kullanılır? LCD ye nasıl yazılır? Seri porttan nasıl veri gönderilir? gibi temel sorunlarınıza hemen cevap vermeye bilir. Sitemizde yayınlamış olduğumuz 74 adet örnek proje incelememiz sayesinden hitechc ye daha çok hakim olacaksınız. Hoşunuza giden kod yapılarını kendi kütüphanenize eklemeniz ileride yapacağınız projeler için çok faydalı olacaktır.

Herkese faydalı olması dileğiyle.

https://320volt.com/tag/hi-tech-c/

Yayım tarihi: 2011/01/15 Etiketler: , , , ,1 Yorum “Hi Tech C Örnekleri Hakkında

  1. trismegestustrismegestus

    çok faydalı olacak olmasınada link görünmüyor.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir