Havya Topraklaması Kablo Değişimi

| Şubat 17, 2021 Tarihinde güncellendi
Havya Topraklaması Kablo Değişimi

Havya için topraklama şart özellikle hasas devrelerde büyük sorun yaratabilir. Şimdiye kadar topraklamasız havya kullanmadım ama geçenlerde 30W havyanın rezistansı yandı gerçi benim hatam havya ucunu tutan metali uzun süre gevşek bırakınca rezistans fazla ısınıp yandı (büyük ihtimal).

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Lamba balastı, havya derken demir başlar emekliye ayrılıyor hayırlısı… 🙂 istasyon havyada başka mekanda diğer havyalarında gücü yüksek neyse.. Nereden geldiğini hatırlamadığım 30W topraksız havyanın 220V kablosunu rezistansı arızalı olan havyanın ki ile değiştirdim.

Aslında topraksız kablolu havyanın toprak bağlantısı için yeri hazır ama maliyeti düşürmek için toraksız kablo kullanılmış arızalı havyadan söktüğüm kabloyu bağladım

Not: Yoğun kullandığım kalem havyalarıma mutlaka ışıklı anahtar takıyorum bir çok defa fişi çekmeyi veya prizin anahtarını kapatmayı unuttuğum için ışıklı anahtar sorunu çözdü..

30w-grounded-soldering-iron-defective

30w-grounded-soldering-iron-defective-groundless

soldering-iron-cable-replacement

soldering-iron-grounding-cable-replacement

insert-a-soldering-iron-switch

Yayım tarihi: 2021/02/17 Etiketler:1 Yorum “Havya Topraklaması Kablo Değişimi

  1. MesutMesut

    Aynı sendeki siyah saplı havyadan bendede var. Dalgınlık la canlı hatta değidirdim. Tık dedi gitti resistans. Sonra gittim yenisini aldım. Hemen içine bi tane cam sigorta bağladım. Bir arada sapına uygun bir delik acıp anahtar lambası bağlıcam.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir