Güvenlik kameraları için 4 kanal ses video seçici

| Mayıs 25, 2023 Tarihinde güncellendi
Güvenlik kameraları için 4 kanal ses video seçici

CCTV sistemi, Kameralı güvenlik sistemlerinde tek monitör ile 4 noktayı izleyebilmeniz için hazırlanmış bir devre normalde elektronik devreler olmadan yapılanları var fakat görüntü ve ses kayıpları yüksek olabiliyor bu devre ile kayıplar yok denecek kadar az devre kapı entegreleri üzerine kurulu 12v dc adaptör ile çalışıyor içinde +5v ve -5v (ne555 negatif çevirici) için regüle sistemi kanalar için led göstergeler bulunmakta.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Tek bir monitörde dört güvenlik kamerasını izleyin. Sırayla her kamerayı otomatik olarak seçer. İdeal olarak, bir CCTV sistemindeki her bir kamera kendi özel monitörüne sahip olacak ve tüm gördüklerini ve duyduklarını izlemeyi ve dinlemeyi kolaylaştıracak. Ancak video monitörleri ucuz değildir ve bu yaklaşım çoğumuz için çok pahalıdır.

Neyse ki, bir alternatif var: “AV sıralayıcısı” veya “kamera değiştirici” olarak adlandırılan cihaz ile birlikte yalnızca bir monitör kullanın. Bu, çoklayıcı veya tarayıcı gibi çalışır, kameralar arasında otomatik olarak dolaşır, böylece video ve sesi önce kamera 1’den, sonra kamera 2’den, sonra kamera 3’ten vb. Alırsınız. Her kameranın sinyalleri sırayla birkaç saniye boyunca sunulur ve bu sayede ilgilendiğiniz herhangi bir şey için göz kulak olmanızı sağlar.

Elbette AV sıralayıcıları piyasada bulunmaktadır, ancak ek monitörlerden çok daha ucuz olsalar da, hala oldukça pahalıdırlar.

Devre en fazla dört kameradan gelen video ve sesi idare edebilir ve farklı uygulamalara uyacak şekilde tarama hızı yaklaşık 10: 1 aralığında ayarlanabilir. Hangi kameranın herhangi bir anda sunulduğunu göstermek için ön panelde bir dizi LED vardır ve ayrıca bir “Duraklat” düğmesi de vardır. Bu düğme, birimin ilgisini çeken bir şey bulduğunuzda veya duyduğunuzda, taramayı durdurmanıza ve yalnızca bir kameraya konsantre olmanıza olanak sağlar.

kamera-secici-monitor-video-secici-camera-switcher

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_101674/article.html

guvenlik-kameralari-icin-4-kanal-ses-video-secici

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2009/02/12 Etiketler: , , , , , , ,2 Yorum “Güvenlik kameraları için 4 kanal ses video seçici

  1. birolbirol

    Emeğinize sağlık,
    Ancaak;
    RapidShare ile verdiğiniz linklerin hemen hemen hepsi ölmüş. Yenileyebilir misiniz?

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir