FT232RL ile Usb Uart

| Mayıs 18, 2023 Tarihinde güncellendi
FT232RL ile Usb Uart

Splan ile hazırlanmış şema sprint layout ile hazırlanmış pcb dosyası var İşletim sisteminiz için sürücü dosyasını ftdichip sitesinden indirebilirsiniz. USB’den UART’a dönüştürücü modül FT232RL Birçok modern bilgisayarda COM bağlantı noktası çıkışı olmaması nedeniyle (neredeyse tüm modern dizüstü bilgisayarlarda), MK’deki bir cihazı PC’ye bağlama sorunu çok yaygındır. FT232x serisi yongalar bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

FT232x ailesinde , FT232R özellikle ilgi çekicidir . Bu mikro devre, USB üzerinden bir PC’ye bağlanan ve çıkışında UART sinyalleri bulunan neredeyse hazır bir çözümdür . Bu sinyaller herhangi bir MK için anlaşılabilir (yazılımda uygulananlar dahil). Basit bir bağlantı için bunlardan ikisi yeterlidir – TX ve RX .

FT 232 RL’nin anahtarlama devresi çok basittir ve çok az eleman içerir. Bunu tekrarlamanın tek zorluğu mikro devrenin kendisinin boyutudur – çok küçük bir bacak adımına (0,65 mm) ve kalınlıklarına (0,3 mm) sahiptir. Modül devresinin lehimini çözmek için, bir lehim istasyonuna ve SMD bileşenlerini lehimleme deneyimine ihtiyacınız olacak (üreticiye göre, FT 232 RL yongası aşırı ısınmaya dayanabilir ve statikten iyi korunur, bu da sıradan bir havya ile lehimin sökülmesine izin verir. ince bilenmiş uç). Öğelerin geri kalanı, lehimleme sırasında herhangi bir özel soruna neden olmaz. Ayrıca kart üzerinde, cihazınıza USB bağlantı noktasından güç sağlayabileceğiniz (en fazla 500mA !!!) bir jumper vardır.

ft232rl_pcb

Kaynak: robozone.su/mrc28/23-modul-konvertera-usb-uart-ft232rl.html

ft232rl-ile-usb-uart

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/08/23 Etiketler: , , ,3 Yorum “FT232RL ile Usb Uart

 1. muratmurat

  merhabalar

  rapidshare linki çalışmıyor yenilerseniz sevinirim

  CEVAPLA
 2. farukfaruk

  senachip.com/lcs232f.php
  Birde bunu inceleyin pic atmel gibi mikroişlemcilerde max232 olmadan direk bağlanabilir

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir