Fritzing 0.9.4 Elektronik Tasarım Otomasyon Yazılımı

| Haziran 25, 2023 Tarihinde güncellendi
Fritzing 0.9.4 Elektronik Tasarım Otomasyon Yazılımı

Fritzing, elektronikciler, bilgi işlem ve prototipleme ile ilgilenen herkes için bir Elektronik Tasarım Otomasyon yazılımıdır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Fritzing’in amacı, sağlam prototipler oluşturmak, fikirlerinizi seri üretime getirmek, fiziksel bilgi işlem projelerini belgelemek ve paylaşmak, Baskılı Devre Kartları (PCB) için düzenler üretmek ve elektronik öğretmek için kolay araçlar sağlamaktır.

Fritzing, hızlı ve kolay bir iş akışı için kullanıcı dostu bir arayüz sunar.

Proje Görünümü – sanal bir elektronik devrenin breadboard, şematik veya pcb görünümünde oluşturulduğu ve düzenlendiği yerdir.

Palet Pencereleri – Parça Kütüphanesi, Parça Denetçisi, Geri Al Geçmişi ve Gezgin’i içerir.

Parça Oluşturucu – Fritzing için parçaları değiştirmek veya yeni parçalar oluşturmak için bir araçtır

Fritzing Ortamı kullanıcı tarafından ihtiyaçlara ve tercihlere göre yeniden düzenlenebilir. Farklı bölümler ve Palet Pencereleri yeniden boyutlandırılabilir, taşınabilir, birleştirilebilir, gizlenebilir veya yüzer olarak gösterilebilir.

fritzing-0-9-4-download

Fritzing Temel Özellikler

Gerçek bir devre oluşturmak – gerçek dünyada bir devre oluşturmak ve test etmek, neredeyse Fritzing’de yeniden inşa etmeden önce çok önemlidir.

Fritzing’de devreyi yeniden oluşturma – bu, Parça Kütüphanesi’nden Proje Görünümü’ne sürüklenip bağlantılar yapılarak yapılır. Kütüphanede bir parça bulamazsanız Fritzing, Parça Oluşturucu’yu kullanarak kendi parçanızı oluşturmanıza olanak tanır. Alternatif olarak, yeni bir parçayı ve konektörlerini hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır

Parçalar breadboard ve teller kullanılarak bağlanır. Kablolar, bir parçanın konektörünü tıklayıp sürükleyerek anında oluşturulur.

Bir devrenin düzenlenmesi – sürükle bırak, kopyala yapıştır, çoklu seçim, döndürme, geri alma geçmişi ve daha fazlası, Fritzing ortamı bölümlerine ve menü çubuğuna entegre edilmiş işlevlerdir. Bükme noktaları oluşturarak bir teli bükebilirsiniz. Sadece onları telin dışına sürükleyin. Çiziminize Notlar veya Etiketler da ekleyebilirsiniz.

Bir parçanın özelliklerini değiştirme – parçaların özellikleri Palet Pencereleri bölümündeki Parça Denetçisi’nde bulunabilir ve değiştirilebilir. Proje Görünümünde bir parça seçildiğinde, ilgili parça bilgileri Parça denetçisinde görünecektir.

Proje Görünümleri arasında geçiş yapma – Gezgin paletini veya Görünüm Değiştiriciyi kullanarak, çalışma tahtası, şematik ve pcb görünümleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu görünümlerden herhangi biri projenin ana çalışma ortamı olarak kullanılabilir ve herhangi bir zamanda seçilebilir.

PCB tasarımı – devre Breadboard görünüm’de hazır olduğunda PCB görünüm’de bir PCB düzeni tasarlayabilirsiniz.

Fritzing otomatik yönlendirme ve farklı dışa aktarma formatlarına sahiptir. Bir Projenin Belgelenmesi – Bir proje, menü çubuğundaki Dışa Aktar işlevi kullanılarak belgelenebilir ve paylaşılabilir.

Fritzing indirme linkleri;

fritzing-programi-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/01/133 Yorum “Fritzing 0.9.4 Elektronik Tasarım Otomasyon Yazılımı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir