Çok Fonksiyonlu RC5 Kumandalı RGB Led Kontrol PIC16F737

| Mart 21, 2021 Tarihinde güncellendi
Çok Fonksiyonlu RC5 Kumandalı RGB Led Kontrol PIC16F737

PIC16F737 mikrodenetleyici üzerine kurulu RGB led kontrol devresi uzaktan kumanda (RC5 Protokol) ile farklı çalışma modlarına geçebiliyor a905013 foto sensör ile ortamın rengine göre renk değişimi yapabiliyor. Hızlı, yavaş renk değişimi kumanda üzerinden tek renk belirleme vb… Yazar 5mm 12v şerit le kullanmış pic çıkışında ledler PWM yöntemiyle BUZ71 mosfetler ile sürülüyor devre 12v 3 amper (150 led için 3a) adaptör ile çalıştırılabilir.

rgb-led-pwm-hardware-ambi-light-which-follows-leds

Kumanda üzeinden belirlenen ayarlamalar 24C04 eeprom üzerinde saklanıyor bu sayede elektrik kesintisi vb. durumlarında ayarlar değişmiyor Projeye ait eagle şema, pcb çizimleri ve kaynak .asm, hex kodları var.

RGB LED Ambiance

For a backlit wall of my living with RGB LED I bought 5 meters LEDleisten and a corresponding control device. About the controller could set different program, but I wanted a change of color without the viewer perceives it consciously.

Very slow color change, PWM hardware, Controlled via infrared remote control, Light sensor for automatic turn-off of certain brightness level, Permanent storage of all parameters

PIC 16F737 with 3 hardware PWM, unfortunately without its own EEPROM, Photo resistor for determining the ambient brightness, Infrared sensor for remote control TSOP 1738, 24C04 EEPROM using I2C, Outputs connected through MOSFET BUZ71, Power Supply 12V 3A (laptop power supply), 5m 12V LED strips 150 LED

Kaynak: wagenlehner.net/Decoder/Ambiente/index.html

alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-19514.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/08/17 Etiketler: , , , ,5 Yorum “Çok Fonksiyonlu RC5 Kumandalı RGB Led Kontrol PIC16F737

 1. ALPER DOĞAN

  Arkadaşım devreyi koymuşsunda kumanda sisteminden hiç bahsetmemişsin ne kullanacağız bunda kumanda olarak.

  CEVAPLA
 2. Semih

  Yaklaşık olarak maliyeti nedir ? Ekipmanları nereden ve nasıl temin edebiliriz ? Şimdiden teşekkürler…

  CEVAPLA
 3. Birol

  isis devre şeması mevcut mudur ? yada isis de hazırlayabilecek bir ustamız varıdır ? SCH uzantılı dosyayı açmak için gerekli programı indirdim sadece baka kaldım program ya sınırlı yada ben kullanmasını bilmiyorum. isis devre şeması var ise yada bir ustamız isis de hazırlaya bilirse ares de baskı devresini hazırlayabilirim.
  şimdiden teşekkürler.

  CEVAPLA
 4. Gürkan Köseoğlu

  bu projeyi nasıl telefona adapte edebiliriz android üzerinden rgb kontrol?

  CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir