CNC Kontrol İçin Evrensel Arayüz Kartı

| Haziran 25, 2023 Tarihinde güncellendi
CNC Kontrol İçin Evrensel Arayüz Kartı

Evrensel Arayüz kartı CNC freze tezgahı kontrolünü oluştururken ortaya çıkmış. Çeşitli harici cihazlara bağlanma ihtiyacı sebebiyle, Soğutucu pompaları, pnömatik valfler, problar ve benzerleri gibi. Giriş ve çıkış sinyalleri 5V mantık, açık kollektör mantığı, 24V mantıktan röleye kadar her şey… Duruma göre sadece CNC projeleri için değil farklı projeler içinde işinize yarayabilir. Kaynak Eagle cad pcb, şema çizimleri var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

3 giriş (A, B ve C) artı bir etkinleştirme girişi (EN) vardır. Bu girişlerin her biri 24V toleranslıdır her biri aktif yüksek veya aktif düşük olacak şekilde yapılandırılabilir. Ve elbette, bu girişlerin her biri, bir RC filtresi ve ardından bir Schmitt tarafından tetiklenen mantık kapısı ile çalıştırılarak ayrılır. Her girişin mantık durumu, girişin yanında bulunan turuncu bir LED ile gösterilir.

74HC151 8 girişli mantık çoklayıcı kullanır. 8 olası girişten hangisinin seçildiği üç giriş A, B ve C seçilir. Bu girişlerin mantık değeri daha sonra aşağıda gösterildiği gibi 8 direnç tarafından belirlenir. Bu, donanımda isteğe bağlı bir mantık işlevinin uygulanmasına izin verir. Bu karttaki hiçbir şey yazılım gerektirmez, hepsi donanımdır.

Güç kaynağı: Bu devre endüstriyel bir ortamda kullanılmak üzere tasarlandığından, besleme gerilimi 24V’tur. Bu, rölenin 12V versiyonunu kullanarak kolayca 12V olarak değiştirilebilir – başka hiçbir şeyin değiştirilmesi gerekmez. Mantık ve 5V çıkış için 5V voltaj, 1 amperlik çıkış akımına ve 30 volta kadar bir giriş voltajına kadar iyi olan MCP16312 anahtarlamalı güç kaynağı entegresi tarafından üretilir.

control-universal-interface-cnc-milling-machine

control-circuit-universal-interface-cnc-milling-machine-diagram

circuit-schematic-universal-interface-cnc-milling-machine-sch-pcb

Kaynak: soldernerd.com

cnc-kontrol-arayuz-karti

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2020/04/07 Etiketler:3 Yorum “CNC Kontrol İçin Evrensel Arayüz Kartı

 1. Ahmet KelemAhmet Kelem

  Devre şemasında 74hc51 in giriş pul-up down dirençleri neden sıfır Ohm.
  Ceryan verince patlasın diye mi?
  En önemli yerde bilerek mi bu tuzağı koyuyorsun

  CEVAPLA
  1. gevvgevv Yazar

   Merhaba,

   dikkat etmeden ithamda bulunuyorsunuz OFF ON ABC

   The inputs

   Next comes the logic part. It uses a 74HC151 8-input logic multiplexer. The three inputs A, B and C select, which of 8 possible inputs is selected. The logic value of these inputs is then determined by 8 resistors as shown below. This allows an arbitrary logic function to be implemented in hardware. Nothing on this board requires software, it’s all hardware.

   İyi çalışmalar

   CEVAPLA
 2. KadirKadir

  gevv Ahmet kelem arkadaş türkçe okumaktan aciz siz ingilizceyi anlamasını bekliyorsunuz sabrınıza hayranım Lamba bağlamasını bilmeyen zatı muhtereme elektroniği anlatmaya çalışıyorsunuz.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir