Bitmap (BMP) Protel PCB converter

| Mayıs 11, 2023 Tarihinde güncellendi
Bitmap (BMP) Protel PCB converter

Projel baskı devre çizim programınında kullanabileceğiniz çevirici program. Dili ingilizcedir fakat kullanımı çok kolay ve kurulum gerektirmez. Bu program, bitmap görüntülerin Protel PCB’ye aktarılması için tasarlanmıştır. Programın çıktısı genel bir Protel PCB dosyasıdır. PCB tasarımını PCB editöründe açın, alanı seçin ve kopyalayın. Ardından görüntüyü devre kartı tasarımınıza yapıştırın.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Programı kullanmak için Bitmap Seç’e tıklayın. SİYAH ve BEYAZ bir görüntü seçin. Renkli bir görüntü seçilebilse de, program yalnızca BW piksellerini arar. Katman seçebilirsiniz. Ayrıca görüntüyü ölçeklendirebilir ve basit dönüşümler gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak Çıktı PCB’sine tıklayın, seçin ve dosya adını seçin ve çıkarın. PCB görüntüsü daha sonra oluşturulacaktır.

Bu, desteklenmeyen ücretsiz bir yazılımdır, telif hakkı ©1998, Paul D. Fincato’ya aittir. Borland C++ Builder 3.0’da yazılmıştır.

Uyum veya amaç için hiçbir garanti ima edilmez. Bu yazılımı kullanma riski size aittir, yazar Paul D. Fincato, kullanım veya kötüye kullanım konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

bitmap-pcb-converter

BITMAP to PROTEL PCB CONVERTER

This program was designed to allow importing of bitmap images onto a Protel PCB. The ouput of this program is a generic Protel PCB file. Simply open this PCB design in the PCB editor, select and copy this area. Then paste the image onto your circuit board design.

To use this program click on Input Bitmap Choose. Select a BLACK and WHITE image. Although a color image may be chosen the program only looks for BW pixels. You may choose the board layer but with cutting and
pasting it really doesn’t matter. You may also scale the image and perform simple transformations. Finally click on Output PCB choose and select and output filename. The PCB image will then be generated.

This was a quick and easy hack to get an image onto a PCB. It serves my purpose and it may be of some use to you. I release it AS-IS.

This is unsupported freeware copyright ©1998 by Paul D. Fincato. Written in Borland C++ Builder 3.0.

No warranty for fit nor purpose is implied. Use this sofware at your own risk, the author, Paul D. Fincato, assumes no liability for use or misuse.

Protel is a registered trademark of PROTEL INTERNATIONAL PTY LTD and property of it’s registered owner.
(Visit them at Altium has a long history of innovation in the development of software technology for PCB design protel.com

BORLAND is a registered trademark of INPRISE CORPORATION and property of it’s registered owner.
(Visit them at The one-stop source to learn more on improving the critical processes in application lifecycle management borland.com Absolutely THE BEST 🙂 C++ development environment!

Paul D. Fincato
[email protected]

bitmap-bmpprotel-pcb-converter

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/01/10 Etiketler: , , , , ,4 Yorum “Bitmap (BMP) Protel PCB converter

 1. isa_olcerisa_olcer

  bu Protel pcb programını nereden bulabiliriz nette aradım ama bir sonuç bulamadım.

  CEVAPLA
 2. kadirkadir

  pcb ye çevirdikten sonra nasıl göreceğiz devremizi anlamadım

  CEVAPLA
 3. mustafamustafa

  programı çalıştırdıktan sonra sağ köşede input image yazan yerde chose var ona tıklıyorsun senden bmp resminin olduğu yeri istiyor.sonra output pcb yazan yerede choose tıklıyoruz bize nereye kaydiceğimizi soruyor.save dedikten sonra pcb hazır hale geliyor protel programı kurulu ise tıkladığınızda şema açılır..

  CEVAPLA
 4. Mahir KaraçamMahir Karaçam

  Sprint Layout baskı devre çizim programının “scanned copy” özelliğini kullanarak fotoğrafını çektiğiniz plaketlerin dahi kopyasını yapabilirsiniz.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir