Basit Ucuz dsPIC ve PIC Programlama Devresi

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
Basit Ucuz dsPIC ve PIC Programlama Devresi

Programlama devresi PIC30F serisi dspic ve diğer klasik pic mikro denetleyicilerini programlayabiliyor kullanılan yazılım Win Pic Programmer bilgisayar bağlantısı seri port (rs232) üzerinden besleme voltajı max 16 volt dc. Ayrıca 40 pin 8, 20 çevirici PCB tasımıda bulunuyor

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

DsPIC’ler ve PIC’ler için düşük maliyetli programlayıcı

Bu düşük maliyetli birim, DIP paketindeki tüm dsPIC30F serisi mikrodenetleyicileri ve çoğu PIC mikrodenetleyicisini programlayabilir. Standart parçaları oluşturmak ve kullanmak kolaydır.

Microchip firmasının ürünü olan PIC’ler en yaygın kullanılan mikrodenetleyicilerden biridir. Tüm mikrodenetleyiciler gibi, birçok elektronik tasarımı büyük ölçüde basitleştirirler, sahada yeniden yapılandırılabilirler ve onlarsız, karmaşık olmayan veya aşırı karmaşık projeleri yapmaya imkan sağlarlar.

dspic-adapter-pcb

PIC mikrokontrolcü ailesi iyi bilinmesine rağmen, Microchip ayrıca daha az bilinen dsPIC30F mikrodenetleyici serisini de üretmektedir.

Bunlar, standart PIC’lerde bulunanlara benzer çevre birimlerine sahip olan ancak DSP (dijital sinyal işleme) tipi işlemlerle takviye edilmiş gelişmiş bir komut setine sahip mikrodenetleyicilerdir. 16-bit mikrodenetleyicilerdir ve şaşırtıcı derecede güçlüdürler, onlarca MIP’de (saniyede milyonlarca komut) hızlarda çalışırlar.

MAC (çarpma ve biriktirme) gibi atanmış tek çevrim DSP işlemleri, çoklu 40 bit akümülatörler kullanarak gerçek zamanlı sinyal işleme gerçekleştirmelerini sağlar. Ayrıca donanım çarpımı ve bölmesini de içerir ve şaşırtıcı derecede hızlı ADC toplama modlarına sahiptir. Bu özellikler onları birçok dijital sinyal işleme uygulamasına uygun hale getirir.

pic-dspic-programmer

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_110501/article.html

basit-ucuz-dspic-ve-pic-programlama-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/02 Etiketler: , , , ,1 Yorum “Basit Ucuz dsPIC ve PIC Programlama Devresi

  1. ismailismail

    Selam arkdaşlar devreyi yapan varmı ? maliyeti ne kadar tutuyor ? bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir