PIC24FJ64A004 Kablo İzleyici Toprak Altı Kablolarını Tespit Eder

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC24FJ64A004 Kablo İzleyici Toprak Altı Kablolarını Tespit Eder

Kablo İzleyici Bu projede PIC24FJ64A004 ve MCP6S26 kullanıldı. Kablo İzleyici, yer altı kablolarını tespit eden bir cihazdır. Enerjisiz olarak tasarlanmış ve test edilmiştir. elektrik güç kabloları ancak herhangi bir yer altı kablosunda kullanılabilir. 125 Khz’lik bir sinyal enjekte edilir. yer altı kablosu. Bir alıcı bobin bu alanın bir örneğini alır. Bu alanın gücü, kablonun varlığı ve yönü.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Alıcı, bir RFID Çipinden (MCP2030) yapılmış bir PreAmp ve Dedektörden oluşur. RSSI sinyali güç çıkışı bir Değişken Kazanç Amplifikatörü (MCP6S26) ile yükseltilir. Güçlendirilmiş çıkış bir Sinyal gücünün görsel bir göstergesini sağlamak için Analog Metre. Metre ayrıca bir hassasiyet kontrolüne sahiptir metrenin kablonun yönünü hafifçe döndürerek belirtmek için yeterli hassasiyete sahip olmasını sağlar alma bobini.

RSSI sinyali, PIC24FJ64GA004 üzerindeki bir A/D girişine beslenir. Ayrıca besler Karşılaştırıcı girişi. A/D kanalı, bir ses Değişken Frekans Osilatörünü çalıştırmak için kullanılır. Metal Konum Belirleyiciye benzer şekilde sinyal gücünün sesli bir göstergesini sağlamak için Zamanlayıcı Çıkışı. bu Karşılaştırıcı, A/D değeri ile birlikte kullanılan bir rota sinyal gücünü belirtmek için kullanılır. VGA’nın sinyalin gücünü değiştirip değiştirmeyeceğini belirleyin. VGA’nın amplifikasyon faktörünü belirtmek için 7 Segment LCD ekran kullanılır.

PIC24FJ64A004-MCP6S26-mcp2030-mcp1700

Bir LCD bunun için kullanılır pil gücünden tasarruf edin. Ekrana giden AC sürücü, bağlantı noktasıyla bağlantılı bir çıkış bağlantı noktası tarafından sağlanır. bellenim. Bu gösterge, sinyal kaynağının uygun bir seviyede olup olmadığını belirlemek için kullanılır. bazılarıyla operatör uygulaması ayrıca göreceli derinlik değişikliklerini ve/veya kablo kopmalarını belirtmeye yardımcı olacaktır. ayrıca bir de var Otomatik/Manuel anahtarı, Yukarı ve Aşağı düğmeleri. Bazı durumlarda amplifikasyon faktörünün Manuel Çalışması kullanışlı. Akü voltajını izlemek için başka bir karşılaştırıcı kullanılır. Düşük Pil durumunu belirtmek için bir LED kullanılır.

Pil, 6 volt sağlamak için dört adet AA pildir. 6 voltluk pil, gücü 3.3V Low’a sağlar Bırakma regülatörü (MCP1700). Kablo İzleyicinin güç tüketimi neden olmayacak kadar düşüktür. LDO’nun ısıtılması. 6 voltluk kaynak ve LDO, daha önce makul miktarda çalışma süresi sağlar. pil kullanılamaz bir düzeye boşalır. Periferik Pim Seçimi, mikrodenetleyicinin istenen özelliklerini seçmede özellikle yararlıydı.

This project used PIC24FJ64A004 and Bonus Part MCP6S26. mcp2030, mcp1700 The Cable Tracer is device to detect underground cables. It was designed and tested on un-energized electric power cables but could be used on any underground cable. A 125 Khz signal is injected into the underground cable from Signal Generator. Author: Kevin Gorga

The output voltage level of the Signal Generator will effect how deep of a cable can be detected. The Generator used in my setup was a HP 3310B which has up to a 30 volt output. I was able to sense cables buried around 2 feet with only a 10 volt output. The Circuit Breaker was turned OFF in the Panel box and the Signal Generator output was connected to the cable.

pic24fj64a004-cable-tracer-detect-under-ground-cables

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/26 Etiketler: , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir