Balık dedektörü pic16f84 rf alıcı verici reed röle

| Mayıs 28, 2023 Tarihinde güncellendi
Balık dedektörü pic16f84 rf alıcı verici reed röle

Devre 2 bölümden oluşuyor su içine bırakılan rf-verici ve bilgilerin görüneceği rf-alıcı devre iki devrede pic 16f84 mikro denetleyicisi üzerine kurulu pic ile “Reed Röle” kullanımı ve rölenin çalışmasını rf ile iletmek için örnek bir proje ayrıca modüllerin kaynak MPLAB dosyaları (asm, hex vb.) bulunuyor pdf formatında PCB alt üst,devre şeması malzeme listesi var

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

RF Alıcı devre üzerinde 4 adet kırmızı led ve buzer ile sinyal durumu izlenebiliyor. Yazar devrenin balıkcılar için su altında balıkları algılamak için olduğundan bahsetmiş 🙂 verici devrenin su geçirmeyecek şekilde kutulanması gerektiğini belirtiyor.

pic16f84 fr alici verici reed role

Balık avlama için ne kadar etkili kullanışlı olur bilemiyorum ama kaynak kodların olması ve donanımsal olarak reed röle, rf modül kullanımı için iyi bir örnek ayrıca aklıma gelen bu devrenin hırsız alarm devresi olarak geliştirilmesi oldu picprogramlama ile ilgilenen kişilere farklı fikirler verebilir.

Kaynak: pagesperso-orange.fr/Doumai/P%EAche/Peche%20Index.htm (kapalı)

balik-dedektoru-pic16f84-rf-alici-verici-reed-role

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2009/10/07 Etiketler: , , , , , ,3 Yorum “Balık dedektörü pic16f84 rf alıcı verici reed röle

 1. metin karacametin karaca

  😀 garip ama güzel yapanın zihnine sağlık

  CEVAPLA
 2. HasanHasan

  İyide balığı nasıl algılayacak bu devre reed röle mıknatıs ile çalışan bir anahtar çeşididir 🙂

  CEVAPLA
 3. GökhanGökhan

  Benim anladığım kadarıyla bu devre balık oltalarına bağlanmak için yapılmış. 16 adete kadar balık oltası kullanılabilir ancak her birisi için ayrı bir verici yapılması lazım. Balık oltaya takılınca reed röle ile algılanıp, verici olta numarasını alıcaya gönderiyor. Alıclıda ledler binary olarak yanıyor. Geniş alanda birden çok olta ile av yapanların işine yarayabilir.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir