6 volt 4 amper çakma ışıldak aküsü

| Nisan 28, 2012 Tarihinde güncellendi
6 volt 4 amper çakma ışıldak aküsü

Daha önce “Çakma Kondansatör” konusunu bildirmiştim 6800uf elektrolitik kondansatörün içinden 2200uf çıkıyordu 🙂 şimdi daha ileri seviye bir üç kağıt 😀 Çakma akü olayıda tamirci_erhan kardeşimin bir arkadaşının başından geçmiş.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Arkadaşım ışıldağı bozulunca yeni bir akü alıp değiştirmem için bana getirdi.Cihazı söküp içindeki aküyü çıkartırken akünün çok hafif olması tuhafıma gitti. Yeni aküyle karşılaştırdığım da yarı yarıya ağırlığı var. Normal bir 6v 4a akü 700-800gr gelirken bu akünün ağırlığı 600gr bile gelmiyor.

Aküyü yere atınca üstü açıldı,adamlar hiç üşenmemiş bir tarafını çimento doldurup köşeye küçük bir 6v mini akü sıkıştırmışar. Daha önce de aynı akünün içinde kalem pilli olanını görmüştüm. kalem pilleri seri bağlayıp 6v yapmışar,içi de kumla doluydu. kolay para azanma yolu insanın sivri zekasını ortaya çıkarıp insanlığını unutturuyor gibi

6volt-sahte-cakma-isildak-akusu

Yayım tarihi: 2010/01/24 Etiketler: , , , , ,14 Yorum “6 volt 4 amper çakma ışıldak aküsü

 1. ErdiErdi

  genelde ucuza satılan çin malı ışıldaklardan falan çıkıyor.Akşamdan sabaha kadar şarj ediyosun 10 dk.zor dayanıyor

  CEVAPLA
 2. kerimkerim

  Daha neler göreceğiz bakalım 🙂 akülarade dikkat etmek gerekli artık kalite aküler çok pahalı mecbur orta seviye akü alıyoruz gerçi şimdiye kadar sorun olmadı ama aklımızda bulunsun açaba çin işimi yoksa bizmi bulduk 😀

  CEVAPLA
 3. sinansinan

  çin işi olduğunu zannetmem adamlar çin’den çimento mu kargolayacaklar. burada yapılmıştır. ama belki de çin ‘den gelmiş olabilir. bence düşük ihtimal.

  CEVAPLA
 4. muratmurat

  benim aklımdan hep geçmiştir bu aküler amma ağır derdim içinde taşmı var derdim sonunda birileri yapmış 🙂

  içindeki küçük aküde gerçekten çok güçsüz görünüyor vestel arçelik bu ışıldak işine girsede kaliteyi görsek 😀

  CEVAPLA
 5. CemalCemal

  Valla diyecek kelime bulamıyorum.Bunu yapanların bu dünyada işleri iş ama öbür dünyayı (ahireti) bilemem.

  CEVAPLA
 6. 45mehmet45mehmet

  enteresan adamlar akü yapıncaya kadar betonla uğraşmışlar işçilik ucuz olunca:)neyapsınlar 😉

  CEVAPLA
 7. VAYOGERVAYOGER

  Yazıkalar olsun be. Ben bu betonun yanındaki küçük aküleri tanıyorum. çinden gelen ledli elfenerlerinin içinden çıkıyor… Büyük bir olasılıkla çin malı..

  CEVAPLA
 8. alperalper

  bendede var bir bakayım merak ettim şimdi 3ay gitmiyorlar benimkilerde

  CEVAPLA
 9. Onur TokerOnur Toker

  Selamlar,

  Şimdi bu konu üzerine bir köşede duran aşırı hafif bir aküyü açtım, 6v 4A akü büyüklüğünde ancak üzerinde volt / amper değerleri yazmıyor.

  Aküyü uzun florasan ışıldaktan sökmüştüm.

  Normal 6v 4A aküde 3 hücre oluyor, bunda da 3 hücre çıktı ancak hücreler arasında boşluk var, yani normalde ince hücreler. 🙂 aralarına falan birşey doldurmamışlar, boş.

  CEVAPLA
 10. darlingtondarlington

  Merhaba.İndirimli (Belirli bir alışverişi yaptıktan sonra fiyatı çok düşen bir ürün) olarak satın aldığım 20 watt.’lık flüoresanlı ışıldak,dış görünümüyle orijinal gibi görünmesine karşın,içini açınca 6V 4A kuru akünün yerine 4V 1 A ‘lik minik bir aküyle (Küçük şarjlı el fenerlerinde kullanılan kuru aküyle) devresindeki flüoresanı daha sönük yakan bir inverter devresini tam içeriyordu.Durumu görüp de o zamanki resmi adı 5M Mi….s A.Ş. mağazasına bu ayıplı (İmitasyonlu=sahte) ürünü götürüp iade etmeye çalışmam bir işe yaramamıştı.Kesintide çok sönük yanacağı ve uydurma inverter devresiyle işe yaramayacağından 20 watt.lık tasarruf lambasından söktüğüm elektronik balastı (Uzunca bir müddet klasik-eski tipteki 20 wattlık balast (şok bobini) -starterle bu lambayı tv arka ışığına destek amaçlı kullanmıştım.) bu ayıplı ürüne en son tam monte edip de kullanıyorum.Kolay gelsin.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir