Xilinx spartan fpga uclinux kartı

| Haziran 3, 2023 Tarihinde güncellendi
Xilinx spartan fpga uclinux kartı

Xilinx spartan-3 xc3s400 fpga uclinux kartının oldukca karmaşık bir yapısı var fakat web üzerinde bu tip çalışmalar nadir bulunuyor pdf formatında devre şeması, pcb çizimleri var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

FPGA ucLinux Kartı

Linux çalıştırabilen 400K geçit FPGA kartı için ön şemalar ve PCB çizimleri tamamlandı. Özellikler arasında 8Mb Flash, 32MB SRAM, ses codec’i, SD Yuvası ve USB bulunur. Şemaları ve PCB yönlendirmesini tamamladım ancak tasarımı bazı modellemelerinin ötesinde henüz test etmedim.

Şemaları ve PCB dosyalarını mevcut haliyle şemalardan faydalanabilmeniz için ekledim. Belki bir hata bile bulabilirsiniz, bu yüzden lütfen çalışmamı kontrol edin ve bana bildirin. Son olarak, belki de dışarıdaki birileri ucuza 4 katmanlı PCB’ler oluşturma yeteneğine sahiptir, böylece birlikte tasarımı doğrulayabilir ve sonuçları paylaşabiliriz.

fpga-uclinux-board-xilinx-xc3s400-fpga-and-xcf02sv020c-platform-flash

 • FPGA ucLinux Kartı Özellikelri

  • Xilinx XC3S400 FPGA ve XCF02SV020C Platform Flaşı
  • 8 MB Flaş ROM
  • 32 MB SRAM
  • Dijital ses kontrollü PCM3008 Hi-Q Burr-Brown Stereo Ses Codec Bileşeni
  • 8 Bağlantı Noktalı ADC
  • FTDI USB 2.0 Yüksek Hızlı UART
  • SD kart yuvası
  • Bus B genişletme arabirimi
  • Anahtarlamalı Güç Kaynağı 3.3v & 1.2v
  • 3.3v’den 2.5 veya 1.8v Vaux LDO beslemesi
  • Negatif 3.3V anahtarlama beslemesi
  • 4 kullanıcı LED’i, program düğmesi ve JTAG bağlantı noktası

  Bu tasarım, üretim süresini hızlandırmak için daha karmaşık şemalardan küçültüldü. Proje olgunlaştıkça tasarımın daha da geliştirilmesi devam edecektir. İşte bu projenin mevcut durumu ve gelecek planları ile ilgili bazı notlar:

  Kullanıcı IO’su henüz tasarıma dahil edilmemiştir ancak PCB’lerin ilk üretim üretiminden önce dahil edilecektir. Eşlenmemiş tüm FPGA ve ADC pinleri bir kullanıcı başlığına getirilecektir.

  ADC başlangıçta akım ve voltaj ölçümü, sıcaklık ve pil seviyeleri (nihayetinde) gibi kendi kendine teşhis amaçlıydı. Tüm kendi kendine teşhis devreleri kaldırılmış olmasına rağmen şemalarda kalır. Küçük bir Atmel programlanabilir IC’nin daha sonra kendi kendine teşhis ve pil şarjı izlemesi için kullanılmasına karar verildi.

  Atmel programlanabilir IC, FPGA’yı USB yoluyla hızlı bir şekilde programlamak veya SD Karttaki bir dosyadan yüklemek için de kullanılacaktır. JTAG her zaman kullanılabilir olacaktır.

  Şemalar ciddi bir şekilde taşındığından ve daha büyük bir tasarımdan küçültüldüğünden, şematik belge estetiğindeki bazı küçük hatalar devam ediyor.
  Bu kartın bir hedef uygulaması robot çekirdekleri içindir.

  100BaseT Ethernet başlangıçta dahil edilmişti ancak Kablosuz 802.11’in daha sonra uygulanmasına karar verildi. İki ağ sürücüsü geliştirmekle değerli zamanımı boşa harcamayacağım için kablolu ağ kaldırıldı. Bu kartın çoğu uygulamasının gömülü bir cihaz veya robotik cihaz olacağı düşünülürse, onu neden kablolu ağa bağlıyorsunuz? Kablolu ağ çok moda!

  Ana bilgisayar USB’si de planlanmıştır. İstemci tarafındaki USB’nin kalıp kalmayacağından emin değilim, ancak muhtemel. Host USB, bu kartı gerçekten dış dünyaya açacaktır.

  Veri Yolu B genişletmesi, Flash ROM’un bağlı olduğu veri yoludur ve kullanılmayan çip seçme hatlarını içerir. Genişletme başlığı, diğer çevre birimlerinin bağlanmasına ve hafıza eşlemesine izin verir.

  fpga-board-running-linux-8mb-flash-32mb-sram-sound-codec-sd-slot-usb

  Kaynak: http://colinmackenzie.net

  xilinx-spartan-fpga-uclinux-karti

  Şifre-Pass: 320volt.com

  Yayım tarihi: 2010/08/13 Etiketler: , ,  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir