Veri Toplama Otomasyon Teos SCADA

| Haziran 13, 2023 Tarihinde güncellendi
Veri Toplama Otomasyon Teos SCADA

Otomasyon ile igilenen kişiler için harika bir kaynak. Bilgisayarlı veri toplama, otomasyonun yanı sıra SCADA nedir SCADA sistemleri iletişim, haberleşme vb. Teos SCADA programı kurulumu driver dongle yükleme TEOS Scada programının kullanımı ve daha bir çok bilgi…

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Üretimin,çalışanların sayısı ve performansıyla paralel olduğu,ne kadar çok işçi çalışırsa o kadar çok üretim mantığıyla yürüyen ama kalite sorunu bir türlü çözülemeyen sistemlerin ardından günümüzde otomasyon sistemlerine geçilmiştir.

TEOS Denetleyici Gözetim ve Veri Toplama (SCADA) Sistemi, üreticilerimizin ve bina otomasyonu yapan sistem entegratörlerininin bu tip ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde, Türkiye’de geliştirilmiş olan ilk ve tek yazılımdır. TEOS, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)’ın da katkılarıyla, 10 yıllık bir proses otomasyonu deneyimi ve 4 yıllık bir yazılım geliştirme çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.

teos-scada-teos-scada-program-otomasyon

SCADA, “Supervisory Control and Data Acquisition” kelimelerinin ilk harflerinden oluşmuştur. Türkçe’ye “Danışmalı Kontrol ve Veri Toplama Sistemi” veya “Denetimli Kontrol ve Veri Toplama Sistemi” olarak çevrilebilir. SCADA sistemi geniş bir alana yayılmış cihazların bir merkezden bilgisayar aracılığıyla denetlenmesini, izlenmesini, önceden tasarlanmış bir mantık içerisinde işletilmesini ve geçmiş zaman birimine ait verilerin saklanmasını sağlayan sistemlere verilen genel addır.

Bilgisayarlı Veri Toplama Ve Kontrol Mersin Üniversitesi Hazırlayan: ÖĞR. GÖR. Harun Topak – Emeği geçen hazırlayan kişilere teşekkürler.

veri-toplama-otomasyon-teos-scada

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/05/16 Etiketler: , , , ,1 Yorum “Veri Toplama Otomasyon Teos SCADA

  1. bünyamınbünyamın

    bu scadayı açmak için hani program kullanılmıştır sölermisiniz rica etsem bana böyle bir şey lazım açamadım bir türlü

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir