Transistörlü Verici Devreleri Spy Circuits

| Haziran 19, 2023 Tarihinde güncellendi
Transistörlü Verici Devreleri Spy Circuits

Casus Devreleri Spy Circuits 3 bölümden oluşuyor yaklaşık 30 adet verici devresi var devreler fazla karışık değil bir çoğunda güçlendirme için yapılan modifiyeler, eklemeler anlatılmış fm verici çeşitleri bulunuyor

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Arşiv içinde bulunan Piyasada FM BUG olarak bilinen popüler bir devrenin çalışma videosu

FM VERİCİLER

İlk ele alacağımız devre grubu FM VERİCİLER’dir . SPY VERİCİLERİ, FM HATALARI veya bir dizi başka ilginç isim olarak adlandırılabilirler. Hepsi aynı şeyi yapıyor. FM bandında 88MHz ila 108MHz aralığında yayın yaparlar.

Çoğu, bandın üstünde veya altında yayın yapacak şekilde ayarlanabilir ve bu frekansları tespit etmek için toplayacak bir radyoya ihtiyacınız vardır.
FM bandı neredeyse tamamen radyo istasyonlarıyla dolu olduğu için, bir radyonun YA bandın yukarısını ya da bandın altını tarayacak şekilde nasıl ayarlanacağına dair ayrıntılar sağlayacağız. Çoğu telsiz yalnızca 10MHz yukarı veya aşağı ayarlanabilir ancak bu, vericiniz için “boş” bir alan sağlamak için yeterli olacaktır.
FM iletimi mükemmel kalite sağlar ve bu vericilerden biri bir evde kullanıldığında ve kaliteli bir radyodan alındığında, kişinin gerçekten yan odada mı yoksa bir FM bağlantısı aracılığıyla mı, bir radyo aracılığıyla mı konuştuğunu anlayamazsınız.

Bu, tüm FM hatalarının aynı mükemmel sese sahip olduğu, ancak bazı devrelerin daha zayıf sesleri algılayacağı ve diğerlerinin daha fazla ileteceği anlamına gelir. Bazı devreler, frekans kayması olmadan işlenebilir ve diğerleri çok küçük olacak veya 9v pilin üstüne sığacak şekilde tasarlanmıştır.
Bu devreleri kurarak, yüksek frekans, ses ve en az akımla maksimum çıkışı elde etme hakkında çok şey öğreneceksiniz.

Bu makalenin ana amacı budur. Elektronik anlayışınıza bir dizi “yapı taşı” ekleyecektir. Başlamadan önce, beni özellikle rahatsız eden iki şey var. İlki, C1, R1 vb. içeren bir devre şeması ve değerleri tanımlayan bir parça listesidir. Bunun gibi devre şemaları belli ki elektronik olmayan biri tarafından çizilmiş. Bir devre şemasına bakma ve değerleri görme konsepti, okuyucuya her bölümün nasıl çalışacağına dair bir gösterge verir. Bir bölüm, yüksek değerli bileşenlerle çok hafif çalışıyor olabilir veya düşük değerli bileşenlerle çok sıkı çalışıyor olabilir. İşaretli bileşenleri olan bir devre şeması sağlama fikri, okuyucuya devrenin nasıl çalıştığını hemen anlamasını sağlamaktır.
.


1 TRANSİSTÖR DEVRELERİ

Piyasada bir takım 1 transistörlü FM transistörler kit halinde ve montajı yapılmış halde bulunmaktadır. Bu devrelere bakmak ilginçtir, ancak gerçekten çok iyi performans göstermezler.

1. İyi bir iletim aralığına sahip değiller.

2. Düşük seviyeli sesi algılamazlar ve

3. 1.5v ile çok iyi çalışmazlar. Hiçbir vericinin 1,5v’de çok iyi çalışması beklenemez. Tek bir hücre kullanmak istiyorsanız, 3v ürettiği için bir lityum pil kullanın.

4. Bazılarının PC kartına kazınmış bir bobini vardır. Tahtaya kazınmış bir bobinle hiçbir FM vericisi çok iyi performans göstermez.

Neden 1.5v kullanıyorsunuz ?

Transistörler 0,9v’nin altında çok iyi çalışmaz ve kollektör yük direnci görevini yerine getirebilmesi için küçük bir voltaja ihtiyaç duyar (aynı şey yayıcı direnç için de geçerlidir) ve bu nedenle bir devre için en düşük voltaj 1,5v’dir. Yalnızca tek bir hücre kullanılırsa, hücre tükenirken voltaj düşüşüne izin verilmez. Her zaman en düşük besleme voltajı olarak 3v kullanın.

Not: Bu makalede açıklanan tüm devreler yalnızca deneysel amaçlarla kullanılmalı ve herhangi bir yasa dışı faaliyet için kullanılmamalıdır.

Bu devreler çok güçlüdür, çünkü tespit edilmeleri çok zordur ve en ufak bir fısıltıyı yakalayıp bilgiyi 3 km ve daha uzun bir mesafeye iletirler. Bu nedenle, hükümet yasaları çok katıdır ve herhangi bir kötüye kullanım durumunda çok ağır şekilde cezalandırılacaktır.

Bu makalenin amacı, farklı devreleri karşılaştırmak ve iyi bir tasarıma katkıda bulunan özellikleri açıklamaktır. Bu devrelerden bazıları (her tasarımın en iyisi),

spy-circuit-fm-verici-devreleri-dinleme-devreleri-fm-bug-fm-transmitter-circuits

Dikkat Tüm devreler sadece deneysel amaçlı kullanılmalıdır ve herhangi bir gizli faaliyet için kullanılmamalıdır. Kaynak: talkingelectronics.com/projects/Spy%20Circuits/SpyCircuits-1.html

transistorlu-verici-devreleri-spy-circuits

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2013/04/28 Etiketler: , , , ,7 Yorum “Transistörlü Verici Devreleri Spy Circuits

 1. parametreparametre

  dijital elektronik olmadığı zamanlarda kumandalı arabaları bu şekilde kumanda ederdik

  CEVAPLA
 2. FatihFatih

  şemada üstünde çizgi olan 4-47 p kondansatörü anlamadım. açıklar mısınız ?

  CEVAPLA
 3. ciroociroo

  Fatih… 4 pikofarad ile 47 pikofarad arasında ayarlı kondansatör demek oluyor..

  CEVAPLA
 4. SistemSistem

  Bu tel sarma işini hiç anlamıyorum .3mm 6t , 6 tur mu saracagız anlamına geliyor . kalem kalınlıgında mı saracağız .

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir