Tinyswitch TNY264 5V 2.5W Smps uygulama raporu

| Haziran 5, 2023 Tarihinde güncellendi
Tinyswitch TNY264 5V 2.5W Smps uygulama raporu

Powerint firmasının ürettiği Tinyswitch TNY264 entegresi ile yapılan 5 volt 2.5w smps devresinin tüm detaylarının (trafo bilgileri (efd cores) , osilaskop ölçümleri, malzeme listesi, yapım, test aşamaları vs.) aktarıldığı uygulama raporu dil ingilizcedir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

tinyswitch-tny264-5v-smps-circuit-smpss-switch-mode-power-supply

Düşük profilli çevrimdışı anahtar modlu güç kaynağı

Katılımcı: Weng Hoe Wong Joel Danışman: Richard Cocks – Bu projenin amacı, düşük enerjili gömülü ürünlere güç sağlamak için düşük maliyetli bir Anahtarlamalı Mod Güç Kaynağı (SMPS) üretmektir. Modül, çok çeşitli giriş voltajlarını işleyebilmeli ve 3 veya 5 voltta sabit bir çıkış üretebilmelidir. Ayrıca ünite, maksimum 12,5 mm bileşen yüksekliği ile 500 mW’tan 2,5 W’a kadar güç üretmelidir.

Bu projenin tamamlanmasıyla, anahtar modlu güç kaynağının birçok ülkede yüksek verimli güç dönüşümü sağlayabileceğini umuyorum. Modül, evrensel bir giriş voltajı aralığını işlemek üzere tasarlandığından, bu hedefe ulaşılabilir.

Nihai ürün belirtilen tüm parametreleri yerine getirdiği için bu projenin amaçlarına ulaşılmıştır. Bununla birlikte, güç kaynağını yeniden tasarlama şansım olsaydı, bileşenleri birbirine daha yakın yerleştirebilmek için maskelenmiş bir PCB kullanırdım. Bu şekilde, güç kaynağının boyutu daha da azaltılacaktır. Ek olarak, ürünün işlevselliğini iyileştirmek için (daha fazla sekonder sargı ekleyerek) çoklu voltaj çıkışlarına sahip olmak istiyorum.

Kaynak: http://www.itee.uq.edu.au/~engg4801/

tinyswitch-tny264-5v-2-5w-smps-uygulama-raporu

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/01/12 Etiketler: , , , , ,1 Yorum “Tinyswitch TNY264 5V 2.5W Smps uygulama raporu

  1. selsarselsar

    gevv arkadaş eline sağlık güç elektrniği ile ilgilendiğin için merak ettiğim bir konu yardımcı olursan sevinirim.Bu switc lerin TNY264 veya benzeri cok değişik tipleri var bunların Drain (bobine )giden ucta 220 (yada universal ac giriş ne ise ) mi var ve regülemidir.Ben kısaca sabitlenmiş 220 dc elde etmek istiyorum.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir