TDA9181 ile Video Enhancer

| Mayıs 19, 2023 Tarihinde güncellendi
TDA9181 ile Video Enhancer

Cihazın besleme voltajı AC 9 volt regüle devresi üzerinde S-video,Composite video çıkışları var. Video Görüntü Kalite Arttırıcı ve Y-C Ayırıcı Bu harika devre ile video kasetlerinizden resimleri netleştirin. Kasetlerinizi DVD’lere aktarırken sadece çekim ve yüksek kaliteli aktarım sağlamak için kompozit videoyu S-Video’ya dönüştürür.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Analog bir VCR’dan gelen video sinyalleri, VHS kaydının sınırlamaları nedeniyle sadece bileşik video formunda değil aynı zamanda parlaklık (Y) bant genişliğinde de oldukça sınırlıdır. Aslında, parlaklık bant genişliği tipik olarak yaklaşık 3MHz’den fazla değildir; bu, yaklaşık 240 satırlık bir yatay çözünürlüğe karşılık gelir.

Bu, DVD video disklerinin parlaklık bant genişliğinin ve çözünürlük yeteneğinin yalnızca yarısı kadardır. Bunlar genellikle yaklaşık 6.4 MHz veya sadece 500 çözünürlük çizgisi parlaklık bant genişliği sağlayabilir.

Sonuç olarak, PC’niz üzerinden bir VCR’dan DVD’ye video aktarırken, bazı makul video geliştirmeleri uygulayarak veya “keskinleştirerek” daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun, video sinyal-gürültü oranını düşürme eğiliminde olduğu doğrudur, ancak çoğu kişi, netleştirmenin aşılmaması koşuluyla genel resim kalitesinin iyileştirildiğini düşünmektedir.

dvds-converts-composite-video-high-quality-transfer

tda9181_video

video_enhancer_yc_separator

Kaynak: siliconchip.com.au/cms/A_102173/article.html

tda9181-ile-video-enhancer

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/03 Etiketler: ,1 Yorum “TDA9181 ile Video Enhancer

  1. muratmurat

    güzel bişeye benziyor ama:) nedir tam olarak ne işe yarıyor anlayamadım ?

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir