Smart Sim GSM Kart Okuma Kopyalama Devresi

| Mayıs 20, 2023 Tarihinde güncellendi
Smart Sim GSM Kart Okuma Kopyalama Devresi

Sim kart kopyalama, telefon kartı kopyalama devresi Aşağıda gördüğünüz devre SIM Reader eagle programı ile hazırlanmış pcb ve şema dosyalarıda bulunmakta

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Türkçe Açıklaması olan projede kullanılan devre neredeyse aynı şeması pek net değil ama yakınlaştırıldığında işe yarar ve pcb yok isterseniz yukarıdaki devreyi yapıp açıklamadaki bilgiler ile denemelerinizi yaparsınız

dosya içinde devreye ek olarak bulunan diğer araçların listesi;

LCDSmartie5.4.1
icprog105A
CARDINAL
CHIPCAT23
icprog105A
Rapor
SIMSCANW
Sim_Emu_4.10
Sim reader programı

GSM Sim kart kopyalama

Aşağıdaki devre gsm sim kart kopyalama (clone) işlemi yapmaktadır.Yaptığımız bu devre üç moddan oluşmaktadır. Birincisi Smart Mouse modudur. Bu modda sadece sim kart okuma işlemi yapılmaktadır. İkincisi Avr Modudur. Bu modda Avr serisinin smart kartlarını okuyup, yazma işlemi gerçekleştirilebilir. Üçüncü mod ise Pic Modudur. Bura modaise Pic serisinin Silver kartlarını okuyup ve yazma işlemleri gerçekleştirilebilir.

Yaptığımız bu devrede dört program kullanmaktayız. Birincisi CARDINAL , ikincisi SIMSCAN , üçüncüsü ICPROG1.04 , ve dördüncüsü SIMEMU ’dur.

Kopyalama öncelikle kendi sim kartınızın özel şifrelerini IMSI ve KI denilen şifrelerini simscan denilen program tarafından kırar sonradan sim kartınızın bilgilerini IMSI ve KI şifreleri kullanarak kartınızdaki bilgileri alır ve ayrı bir dosya olarak bilgisayarınıza kayıt eder. Bu kayıt edilen dosyayı Simemu denilen kalıp programdan açılır burada sadece derleme yapılır bilgiler derlendikten sonra ICPROG 1.04 denilen program tarafından kullanacağınız özel sim karta yazılır. Sim kopyalama işlemi tamamlanmış olur.

Herhangi bir sim kartınızı okumak istediğiniz takdirde CARDINAL denilen program kullanılır. Bu programda sadece kartınızdaki bilgileri yani telefon rehberindeki telefon numaralarını , son çağrıları ve birçok özellikleri vardır.

devrede 5 adet anahtar vardır bu anahtarlar bir tanesi sadece osilatör kristalini seçiyor bu kristalin değeri ne kadar büyük olursa yapacağımız işlemin zamanı o kadar azalmış olur.Aşağıdaki 2 adet anahtarda sadece sim kartınızı okuma yapar eğer bu anahtarlar yukarıda olduğunda sim kartınıza bilgi yazıyorsunuz yani kopyalama yapıyorsunuz demek‘dir.Yukarıdaki iki anahtar ise kullanacağınız yani kopyalayacağınız sim kartın çeşidini belirler eğer kopyalayacağınız sim kart avr ise anahtarlar aşağı konumdadır yok avr değilde pic ise anahtarlar yukarı konumda olması gerekir Yaptığımız bu devre maximum 8 minimum 1 sim kart kopyalama özelliğine sahipdir.

Sim kart Kopyalama Devre Şeması

Kullanılan Malzemeler

1 Adet 74HC00
1 Adet 8MHz Osilatör
1 Adet 3,57MHz Osilatör
1 Adet 78L12
1 Adet 78L05
1 Adet BC558 Transistör
5 Adet Çift Yönlü Anahtar
2 Adet Led Diyot
2 Adet 5,1V Zener Diyot
1 Adet 6,2V Zener Diyot
5 Adet 1N4148 Diyot 2 Adet 4,7K
2 Adet 1K
4 Adet 10K
3 Adet 2,2K
1 Adet 1M
1 Adet 100µF(40V)
2 Adet 0,1 pF
2 Adet 27 pF
CD 4053
RS232

Cihaz Çalışma Modları
Üç çalışma konumu vardır. Bu modlar dört adet anahtar ile seçilir. Kartı programlarken uygun kart seçeneğini seçmek ve program sırasında yapılan uyarılara göre modları ayarlamak gerekir.
Bu modlar şöyle sıralanır.

1-Smartmouse modu
2-Pic prog Modu
3-Avr-Spi modu

Modların Seçilmesi

1-Smart Mouse Moduna geçmek için anahtarlar aşağı konuma alınmalıdır. Smart Mouse Modunda kullandığınız sim kartın içeriği bilgisayar ortamında gözlemlersiniz. Telefon defteri, son aranan numaralar, mesajlar vb. diğer telefonunuzda yaptığınız uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

2-Pic-prog Moduna geçmek için kristali seçen anahtar dışındaki bütün anahtarlar yukarı konuma alınmalıdır. Microchip firmasının pic kartlarını programlamak mümkündür.

4-Avr-Spi moduna geçmek aşağıda ki anahtar yukarı konumda, yukarıda ki anahtarlar aşağı konumda olmalıdır. Bu modda Avare firmasının kartlarını programlamak için kullanılır.

Kullanılan Programlar

Cardinal ( Sim Editor )
Simscan ( Similarity Scanner )
Sim Emu 4.10 ( Sim kart emulatör )
Icprog 105A
Chipchat 2.3

CARDINAL

cardinal sim editör programı

Yukarıdaki şekilde mavi ekran üzerine mause sol tıklayıp setting diyerek port ayarları yaparız.

Yukarıdaki şekli görülen programı kullanarak A harfine basarak telefon defterini, F harfine basarak gizli numaraları, M harfine basarak masajları bilgisayar ortamında görüntüleyebilirsiniz. Securty seçeneğinde ise sim kartınızın pin ve puk kodlarını değiştirebilirsiniz.

SIMSCAN

simscan similarity sim kart scanner

Simscan programında port 1 seçtikten sonra Test diyerek ATR numarasını alıyoruz. Get butonuna basarak Atr numarasını Dex sim olarak Sim Scan programının bulunduğu dosyanın içine kaydedebiliriz. Daha sonra kopyalama işlemini yapmamız için gerekli olan İmsi ve Ki numaralarını alabilmek için Find Ki butonuna basarız. 3,57 MHz’lik osilatörle bu işlem yaklaşık 3 saat sürmaktedir. Bu süre sonunda İmsi ve Ki numaralarını elde ederiz.

SIM EMU

sim emu sim kart emulatör

Yukarıdaki şekilde görülen programda yükleyeceğimiz boş karta PUK ve PIN numaralarını kendimiz vermekteyiz. IMSI ve Ki yazan yerlere de Sim Scan Programıyla aldığımı IMSI ve Ki numaralarını yazmaktayız. Set Language ‘de ise ülke seçimi yapmaktayız. Buradan Create Hez-Files diyerek sim kartımızın Pic Silver ve EE Silver dosyalarını kaydederek son aşamay geçmekteyiz.

IC-PROG 105A

Bu program Pici yüklemek için kullanılır.

Yukarıdaki şekilde görüldüğü üzere Setting menüsünün Device alt menüsünden Microchip menüsünden programlayacağımız pic olan PIC 16F877’yi seçerek hazırlık aşamasını tamamlıyoruz. File menüsünden Pic Silver ve EE Silver dosyaları Ic Prog programına atarak yükleme işlemine başlıyoruz

GSM Sim kart kopyalama Hazırlayanlar: Mehmet Selim Kızgın , Süleyman Özketen

Emeği geçen kişilere Teşekkürler

smart-simgsm-kart-okuma-kopyalama-devresi-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/09/11 Etiketler: , , , , , , ,9 Yorum “Smart Sim GSM Kart Okuma Kopyalama Devresi

 1. YılmazYılmaz

  Slm. Bana Bu Konuda Yardımcı Olabilecek Arkadaş Var mı ? Varsa [email protected] msn Adresinden Yardım Edebilirler mi? Şimdiden Tşk Ederim. İyi Çalışmalar

  CEVAPLA
 2. SIM-EMUSIM-EMU

  Bu sahibinden.com/silver_kart_sim-emu_kart_buradaWQQaXQQ10861998WQQpXQQdisplayitem satın alabilirsiniz

  CEVAPLA
 3. YılmazYılmaz

  Ben Sim kart satın almak istemiyorum bu devreyi çalıştırmak için demiştim. devreyi yaptık ancak zaten işe yaramıyor çünkü yeni nesil Sim kartlar 64 bitlik kartlar olduğu için okuma işlemi yapmıyor yani ölü bir proje 😉

  CEVAPLA
 4. elektronxelektronx

  slm konuyu paylaşan arkadaşa bikaç sorum olacaktı
  1) Budevre 2 veya daha sim kartını tek simkartı olarak birleştirebiliyormu
  2) ben eagle kullanmayı pek bilmiyorum mümkünse proteus veya ewb multisimin ultiboardında çizimini atabilirmisiniz.(veya bana eagle 5 sürümünü kullanım dökümlerini atabilecek bi arkadaş var mı video pdf veya doc belgesi olabilir)
  şimdiden teşekekkürler.
  [email protected]

  CEVAPLA
 5. YILMAZYILMAZ

  Kardeşim ben bu devreyi yaptım. ama hiçbir işe yaramıyor bu devre. bu devre ancak ta 2000 li yılların Sim kartlarına işlem yapabiliyor. yeni nesil sim kartlarda yani 64kblık kartların algoritma yapısı farklı bu devre ondan okumuyor. gerekli fizibilite çalışmaları var elimde msn adresimi ekle vereyim merakın gitsin.
  [email protected]

  CEVAPLA
 6. TordahTordah

  Hortlatma olacak ama elimde kullanmadığım birkaç tane sim kart var, bunlardan bir tanesininin ICCID numarasını değiştirebilmem mümkünmü? operatör ile iletişimi olmasına gerek yok, sözleşmeli telefonumun aktivasyonu için yalnızca tek simkartı kabul ediyor ve ihtiyacım olan sim kart kayıp. Sadece paketi var elimde onda da ICCID mevcut. Bu numarayı herhangi bir sim karta kopyalayabilirmiyim??

  CEVAPLA
 7. aybars erinaybars erin

  merhaba arkadaşlar, elinde sim kart kontrollü röle çıkışı veren devresi olan varmı ? yani arayınca veya sms atınca röleyi açıp kapayan? teşekkürker.

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir