Nikola Tesla çizimleri tasarımlar elektronik elektrik (patent)

| Haziran 6, 2023 Tarihinde güncellendi
Nikola Tesla çizimleri tasarımlar elektronik elektrik (patent)

Elektrik mühendisi makine mühendisi büyük mucit Nikola Tesla’nın hazırladığı bir cok tasarıma ait çizimler ve detaylı bilgiler (ingilizce) bulunuyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Tasarımlardan bir kaç örnek: electronic arc lamp, regulator dynamo electronic machine, dynamo,electro magnetic motor,system electrical distribution,regulator,current motor ve data bir çok çizim var.

Nikola Tesla örnek patent çizimleri;

nikola-tesla-electrical-transmission-of-power nikola-tesla-electro-magnetic-motor nikola-tesla-electro-sheet-data-magnetic-motor nikola-tesla-machine-dynamo-electro-magnetic

Nikola Tesla Hakkında (http://tr.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla)

Nikola Tesla Mucit, elektrik mühendisi, makine mühendisi ve fizik bilginidir.7 Ocak 1943 yılında kendisine ait patent aldığı 700 buluşla en çok patent sahibi şahıs olarak tarihe geçmiştir.

Babası bir papaz olan Tesla’nın annesi okuyup yazamamasına karşın, halk arasında pratik ev gereçleri mucidi olarak bilinirdi. Nikola’ya göre annesi, yaratıcı dahi olmaya adaydı. Babası her zaman papaz olmasını istiyordu, Tesla ise mühendislik okumayı istiyordu. Tesla ölümcül bir hastalık sırasında mühendislik okursam çok daha iyi olurum demiş, babası da onu kıramamıştır. Annesinin de desteğine sahip Tesla, fizik ve matematikte bilgisini arttırırken Graz’daki Politeknik okuluna girdi ve Prag Üniversitesi’nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi

Kaynak: http://www.scribd.com/doc/7104967/ebook-CompleteUSPatentsofNikolaTeslafreeenergyElectricityAlternative

nikola-tesla-cizimleri-tasarimlar-elektronik-elektrik-patent-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/02/03 Etiketler: , ,6 Yorum “Nikola Tesla çizimleri tasarımlar elektronik elektrik (patent)

 1. günaygünay

  yaşadığımız dünyanın teknolojik olarak bu hale gelmesi tesla sayesindedir,çoğu bilim adamına göre yanlış yüzyılda doğmuştur…

  CEVAPLA
 2. Suat KaraSuat Kara

  Edison şehir şebekesini doğru akımla beslemek isterken Tesla alternatif akımı savunmuş müthiş bir bilim adamı imiş. Zamanında reklamını yapamamış. Bence gelmiş geçmiş en büyük bilim adamı.

  CEVAPLA
 3. soylummtsoylummt

  selamün aleyküm herkese iyi zeka ve gelişimler dilerim.

  Edison ,Tesla her ne kimse yapanlardan Allah razı olsun onlar taşı toprağı konuşturmuşlar yürütmüşler insanlığın uçuşuna öncülük etmişler. sizler gibi yetenekli kişilerin açıkladıkları ilede dünyada ulaşılamıyan bir menzil , mesafe kalmadı .

  bunun değerini iyi bilelim insanlığın rahatı refahı için çalışalım. akıl artım gelişti parmaklarımızın altında olan şu sihirli aynalardan tüm dünyaya açılan pencereler ile her tarafı görüyoruz. Elhamdülillah.

  bizlerinde taşın toprağın konuştuğu iyi çağdayız KULLANIMINI BİLİRSEK teknoloji insanların rahatlığı için belkide yakın gelecekte düşünce gücü ile veya ruhlarımızı rüya alemindeki gibi gezdirip unutmayacağımız hafızalarımız olacak . amma bu kadar çok yorulan zihinlerde unutkanlıklar başladı bir seyrettiğimiz filmi anlat bakalım desek ne kadarını anlatırız anlatabiliriz.

  hoşça kalınız sağlıcakla kalınız saygılarımla TEKNOLOJİYİ KOŞTURANLARA geliştirenlere.

  CEVAPLA
 4. ilgincilginc

  @soylummt

  Ne demek istediniz anlamadım! Bozuk bir Türkçe ve bağlantısız fikirler!

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir