LPC2148 arm ile gps gsm uyguluması

| Mart 24, 2021 Tarihinde güncellendi
LPC2148 arm ile gps gsm uyguluması

“LPC2148 arm ile gps gsm uyguluması” lcd göstergeli yazılım Keil uVision ile hazırlanmış kaynak kodları paylaşımış. Devre gps modül ile bulunduğu yerin konumunu 3 ila 7 metre hassasiyetinde belirleyebiliyor. Navigasyon cihazlarına göre daha az özellikli belli işler için kullanılmak için tasarlanmış

Devrenin çalışma görüntüleri;

Projeyi pic le yapmaya çalıştım kaynak sorunu yüzünden ARM kullanmak zorunda kaldım. Malum hesap kitap işi. Öncelikle proje hakkında biraz bilgi vereyim. Devre üzerinde bulunan GPS sayesinde bulunduğu yerin konumunu 3 ila 7 metre hassasiyetinde buluyor. Bu konum bilgisi içerisinde hız,yükseklik,coğrafi koordinat vs var. Bu proje araç için kullanılacağı gibi asıl yapılma maksadı tekne vb. hareketli platformlar için tasarlanmıştır.

Hedef koordinat giriyorsunuz sizi hedefe navigasyon cihazları gibi yönlendiriyor, kalan mesafe, gidilen mesafe,hız ve varış zamanı gibi değerler veriyor. Navigasyon cihazında bulunan vektör harita muhabbeti burda yok. Zaten tekne de de bi işe yaramazdı. Hedef gir,sizi hedefe 5 metre hassasiyetle götürsün.

Kaynak: http://www.picproje.org/index.php/topic,28427.0.html

Alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-10493.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/24 Etiketler: , , , ,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir