Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı

| Mart 26, 2021 Tarihinde güncellendi
Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı

Elektronikçi Penguenin KTechlab Rehberi maidis’den

Amacım Linux’da kullanabilecek elektronik programlarını tanıtmak ve basitçe nasıl kullanılabileceğinden bahsetmek. İlk denemeyi KTechlab ile yaptım/yapıyorum. Daha sonra diğer programlar hakkında da bir şeyler yazmak ve bunları birleştirerek elektronikle yakından veya uzaktan ilgili olan Linux kullanıcılarına başlamak için bir nokta oluşturmak hedeflerimden biri.

Kullanılan örnek devreler işe yararlılıktan daha çok programın kullanımını gösterme amacına hizmet etmektedir. Devrelerde yanlışlıklar olabilir. Gösterilen devreleri kurarak çalıştırmak veya çarpılmak tamamensizin sorumluluğunuzdadır.

elektronik-ktechlab-linux-linux-elektronik

Sadece AA değil DA da çarpar, hatırlatırım. Yazının içinde imladan teknik konulara kadar birçok hata bulunabilir. Bildirmeye inanırsanız ben de gidermeye çalışırım.

Program oldukça başarılı. Yakın zamanda meslek liselerinin elektronik bölümlerinde kullanılabilecek seviye ulaşacaktır (tabii daha fazla geliştirici ve yeni destekleyiciler bulabilirlerse). Daha sonra buraya daha uzun ve güzel şeyler yazacağım.

Ayrıca Linux üzerinde elektronik ile kullanılabilecek diğer programlar için Elektronik için Linux yazısına göz atmanızı öneririm

Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı kaynak Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-2184.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/07/21 Etiketler: , , , ,1 Yorum “Linux için Elektronik Programı KTechlab Tanıtımı

  1. zafer

    hocam teşekkür ederim geçenlerde pardus 2008 kurmuştum fakat pardusta elektronikle ilgili hiç bir programı çalıştırmayı bilmediğim için tekrar windowsa geri döndüm. pardus üzerinde basic programlasam, simulassyon yapabilsem ve bunları pice yükleyecek yazılım bulsam windowsa gerek kalmıyor.

    CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir