LCD Tamir COF Çip Şemaları

| Haziran 18, 2023 Tarihinde güncellendi
LCD Tamir COF Çip Şemaları

COF çipi (Chip On Film) tamiri hakkında bağlantı, bilgi şemaları. COF çipi LCD panellerde dijital görüntü sinyallerini çoğullamak için kullanılan küçük çiplerdir.
Şemalarda çalışma voltajları için test noktaları belirtiliyor. COF arızalarında boş ekran, aşamalı kararma veya renkli yatay çizgiler gibi hatalar oluşur.
Bu durumlarda genellikle yapılan şey, T-CON kartından COF çipinde gerilimini kaybettiği noktaya çok ince bir tel ile köprü yapmaktır. LCD tamirinde bu tür arızaları gidermeniz gerektiğinde bu bilgiler işinize yarayabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

COF Chip on Film Nedir

COF (Chip on Film), Wire Bonding’e alternatif olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde oluşturulan ve bugüne kadar sürekli olarak geliştirilen bir Bant Otomatik Yapıştırma (TAB) türüdür.

Çipi ve alt tabaka görevi gören filmi birbirine bağlayarak, harici elektronik bileşenlerle sinyal alışverişinde rol oynar. Esas olarak TV, Monitör, Dizüstü Bilgisayar vb. Cihazlara uygulanır. Son zamanlarda, Otomotiv ve Akıllı Telefon gibi yüksek performanslı ekran ürünlerine yaygın olarak uygulanır.

2004 yılından bu yana COF Paket teknolojisinde sürekli ilerleme kaydeden LB Lusem, şu anda 2 Metal, Bant Ekleme, Termal Azaltma, SMT COF vb. gibi müşteri gereksinimlerine çeşitli çözümler sunmaktadır.

Kanyak: forosdeelectronica.com

LCD panel tamir COF şemaları;

lcd-tamir-cof-cip-semalari-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2023/04/05 Etiketler:Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir