LCD Monitör içine Laptop

| Ocak 23, 2018 Tarihinde güncellendi
LCD Monitör içine Laptop

Geçmişte emektar Asus laptopum için düşündüğüm bir projeydi fakat riske değecek bir durum oluşmadığı için ertelediğim bir iş.. Eğer laptobun ekranı kırılsaydı büyük ihtimal bu projenin benzerini yapmaya çalışırdım.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Yazar ekranı arızalı olan daha önce 19 inc monitör ile kullandığı laptopu 24 inc monitörün içine monte etmiş aslında monitörün içine değilde dış kasasına laptop monte edilebilir, kolay olur ama işi daha ileriye götürüp laptopun ana kartını söküp direkt lcd mönitün içine montelemiş ek olarak 19v adaptörüde monte etmiş el yapımı all in one pc olmuş.

Malum laptop sesi yeterli olmadığı için LCD monitörün dış kasasına usb ses sistemi takmış.

Laptobu değerlendirmek için güzel bir uygulama fakat baya riskli özellikle lcd monitör güç kaynağı, invertör kartı yüksek voltaj içerir koruyucu önlemleri alıp gözden çıkarttığınız bir laptopda deneme yapmanızı öneririm her hangi bir hata lcd monitörün veya laptobun arızalanmasına yol açabilir

el-yapimi-all-in-one-pc-laptop-mod

lcd-monitor-laptop-modifiye

lcd-notebook-mod

Kaynak: geektimes.ru/post/296157/

Yayım tarihi: 2018/01/23 Etiketler: ,2 Yorum “LCD Monitör içine Laptop

  1. BÜLENTBÜLENT

    Güzel ve başarılı bir çalışma olmuş, ben de monitörü led arka aydınlatma ve universal kartla tv ye dönüştürmeye kalkıştım :). Ama sıkıntılar da baş gösterdi elimdeki adaptör arızalı çıktı smps entegresi bulunamadı, led arka ayınlatma kit oalrak gelemedi sırf led barlar şu an elimde.

    CEVAPLA
  2. AKINAKIN

    MONİTÖR PANELİNİN ARKA KISMI YANİ LAPTOP ANA KARTININ YERLEŞTİRİLDİĞİ ZEMİN, PANEL AYDINLATMASI SEBEBİ İLE AŞIRI ISINMAKTADIR. BUDA LAPTOPUN BİR MÜDDET SONRA DÜZENLİ ÇALIŞMASINI ENGELLEYECEKTİR.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir