İnternet Dünyasındaki Amfi Tasarım Üstadı Rod Elliott

| Ocak 8, 2015 Tarihinde güncellendi
İnternet Dünyasındaki Amfi Tasarım Üstadı Rod Elliott

Başlık oldukça iddialı gelebilir ancak aşağıdaki videoyu izlediğinizde başından geçenleri anlattığında Rod Elliott adındaki Avustralyalının bu sıfatı hakkettiğini anlıyorsunuz.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Rod Elliot ,oldukça mütavazi konuşan çokta esprili bu kişi Dave Jones gibi öyle herşeyi kolay kolay beğenmeyen,hatta beğenmediğinide yerin dibine sokan bir adam sohbet ilerledikçe hem çok şaşırıyor hemde gülmekten yarılıyor.

Bu yaklaşık 12 dakikalık videoda özetle neler anlatılıyor derseniz.
Rod un başlangıçtaki ilk anlardaki cümlesi oldukça ilginç.

DJ : Karşımızda Elliott Sound Product dan Rod Elliott var kendisinin adını biliyordunuz ancak yüzünü ilk defa görüyorsunuz.Web sitenizde daima harika ampli projeleri yer alıyor

R.E: wow harika olmasını deniyorum ,bazen çalışıyor ,bazen çalışmıyor.Aslında devre çalışıyor ancak bazıları devreyi çalışmıyor diyerek (ticari amaç için) yapıyor.

Rod un devrelerini pekçok kişi “aşırmış” hatta devreyi aşırmakla kalmamış devrenin textlerini bile aşırmışlar.Öyleki bundan habersiz Silicon Chip dergisinde yayınlanan devreleri olmuş.Daha sonra Silicon Chip bu yazılardan dolayı Rod a parasını ödemiş.

(Bu konuda, ben bile sürü yerli yabancı forumda “Arkadaşlar devrenin tasarımı bana aittir” deyipte pcb sine kadar aynı olan power anfisinden SMPS beslemesine ,pre amplisine kadar.aynı olan projeler gördüm)

Sohbetin ileriki bölümlerinde ise anfilerin binlerce dolarlık kablolarını konuşuyorlar özetlede bunların bu denli önemli olmadığını çok esprili şekilde izah ediyorlar.

Bence bu sohbeti sonuna kadar seyredin ve 2001 den beri 11 milyona yakın kişinin ziyaret ettiği 150 den fazla harika projenin olduğu http://sound.westhost.com/ sitesini ziyaret edin.

Zira Rod elektroniğini çok iyi bilen üstadlardan biri üstelik hemen her devre için çok faydalı açıklamalar ve anfiler hakkında süper bilgiler var.Sadece ses elektroniği hakkında değil elektroniğin pekçok konusunu karmaşık olmayan kelimelerle harika anlatmış.

Zaten youtubedaki videonun altındada pekçok yabancının Rod un devrelerinin kalitesini öven yorumları kendi web sitesindeki misafir yorumları kısmında 550 civarı kişinin öven yorumu var.
http://sound.westhost.com/guestbook/view.php

Rod bu projelerdeki bazı PCB lerini de isteyenlare satıyor.

Yayım tarihi: 2015/01/08 Etiketler: ,1 Yorum “İnternet Dünyasındaki Amfi Tasarım Üstadı Rod Elliott

  1. olcayolcay

    Bu adamı çok severim. Sitesindeki bir kaç projeyi yaptım. muazzam performansla çalışıyor.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir