Gömülü Uygulamalar Geliştirmek İçin Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi

| Haziran 17, 2023 Tarihinde güncellendi
Gömülü Uygulamalar Geliştirmek İçin Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi

16, 32… bit, ARM STM Cortex android, beagle panda kartlar derken gömülü sistem uygulamaları yapmak hazır gelişmiş kartları kullanmak gelişmiş projelerde gerekli olabiliyor. Bu konularda ilgisi ve bilgisi olan kişilerin işine yarayacak bir yazılım paketi EmBox

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

EmBox kaynak kısıtlı donanımın yanı sıra gömülü uygulamalar geliştirmek için açık kaynak gerçek zamanlı işletim sistemidir.

EmBox`un en önemli özelliği bir simülasyon ortamında ya dason kullanıcı cihazları üzerinde tam özellikli bir işletim sistemi olarak işlev kadar kullanımları ile donanım geliştirme tüm aşamalarında kullanılabilir olmasıdır. Modüler ve yapılandırılabilir çekirdek Çapraz platform X86, SPARC, ARM, MIPS ve MicroBlaze

Embox nedir?

Embox, kaynak kısıtlamalı donanımın yanı sıra gömülü uygulamalar geliştirmek için bir dizi araç için tasarlanmış açık kaynaklı, gerçek zamanlı bir işletim sistemidir.

Embox’ın en önemli özelliği, simülasyon ortamında erken prototiplerin test edilmesinden son kullanıcı cihazlarında tam özellikli bir işletim sistemi olarak işlev görmesine kadar değişen kullanımlarıyla donanım geliştirmenin tüm aşamalarında kullanılabilmesidir.

Kaynak: https://github.com/embox/embox

gomulu-uygulamalar-gelistirmek-icin-gercek-zamanli-isletim-sistemi-dw-link

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/10/08 Etiketler: , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir