GALBlast GAL Programlama Kartı

| Mayıs 16, 2023 Tarihinde güncellendi
GALBlast GAL Programlama Kartı

Gal serisi Programlanabilir Lojik entegreler için bedava programlama kartı

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Tüm detaylar var kontrol programının kaynak kodlarıda verilmiş (Borland C++ 3.1/4.5) Eagle ile hazırlanmış pcb ve şema dosyası bulunmakta açıklama (ingilizce)

Pal-Gal serisi MCU değil, PLD dir Programlanabilir Logic Device. Bu entegreleri programlayarak karmaşık kogic devreler yapabilirsiniz. içinde and nand or counter DFF vs gibi bir çok logic yapı bulunmakta ve siz bunları yazdığınız programlarla birbirine istediğiniz gibi bağlıyorsunuz…

Entegreniz istediğiniz bacaklarını Input-Output-Tristate belirliyor bunlarıda oluşturduğunuz logic devrenin girişine yada çıkışına bağlayarak peripheral entegreye dönüştürebiliyorsunuz.

Bu entegreler için yapılmış programlarla..isterseniz pascal benzeri bir dil ile isterseniz visual basic benzeri surukle bırak ile karmaşık logic devreleri kucuk bir entegrenin içine sığdırabilirsiniz.
En populer PLD ler Altera,Cypress tarafından uretiliyor… Altera Max7000 serisi Flash belleğe sahip yani istediğiniz gibi yazıp silebilirsiniz.
Hunter

GALBlast
is a hobbyist grade GAL programmer that connects to the parallel printer port of your PC. It will program fusemaps stored in standard JEDEC files into GAL chips 16V8/A/B/C/D/Z/ZD, 18V10/B, 20V8/A/B/Z, 20RA10/B, 20XV10/B, 22V10/B/C/Z (no 22CV10), 26CV12/B, 6001/B and 6002B manufactured by Lattice, National Semiconductors and STMicrosystems. It can not be used to program AMD/Vantis PALC/PALCE, Cypress PALCE, ICT PEEL or Atmel ATF chips.

gal-programmer-schematic

galblast-gal-programlama-karti

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/05/11 Etiketler: , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir