Autodesk Autocad Ders Notları

| Mayıs 11, 2023 Tarihinde güncellendi
Autodesk Autocad Ders Notları

Autodesk Autocad Ders Notları. Autodesk AutoCAD, tüm dünyada başta mühendisler ve mimarlar tarafından kullanılan, dünyaca tanınan yazılım firması Autodesk tarafından hazırlanan, bilgisayar destekli çizim-tasarım yazılımıdır. AutoCAD Gerek kullanım ve öğrenim kolaylığı gerekse kullanıcı kitlesinin çok geniş olması tüm dünyada tartışmasız kullanılan en yaygın çizim yazılımı olmasını sağlamıştır. Son olarak AutoCAD 2007 sürümü çıkmıştır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

autocad-kilavuz-autocad-dersleri

Autodesk

Autodesk endüstriyel kullanıma dönük profesyonel yazılımlar geliştiren bir ABD firmasıdır. Dünyada en çok kullanılan endüstriyel amaçlı yazılımları portföyünde bulundurmakla birlikte en çok yazılım kodu üreten firmaların başında olmasıyla da tanınır. en çok kullanılan yazılımı Autocad‘dir.

AutoCAD DWG

AutoCAD DWG, Cad programlarının ortak olarak tanıdığı bir çizim dosya formatıdır. Orjinal olarak ilk defa Intercad Cad Paketi ile kullanılmaya başlanmış ve daha sonra Autodesk firması bu formatı kendi Cad programı olan Autocad için satın alıp kullanmaya başlamıştır.

AutoCAD DXF

AutoCAD DXF (Drawing Interchange Format, Drawing Exchange Format) is a CAD için dosya formatıdır. Autodesk tarafından geliştirilmiş ve Autocad ile diğer Cad programları arasında veri değişimi işlemleri için kullanılmıştır. Birçok Cad programı tarafından tanınabilen ortak bir dosya formatı olduğu için programlar arası veri taşınımında büyük kolaylıklar sağlamıştır.

DWF

DWF, (Design Web Format) dosya formatı, Autodesk tarafından geliştrilmiştir. Açık, güveli bir dosya formatıdır. Çizimlerin dağıtımı, görüntülenmesi ve yazdırılması gibi işlemler için oldukça etkili bir dosya formatıdır. DWF dosyaları yüksek oranda sıkıştırılmış dosyalardır.

DRAW araç çubuğu/menüsünde bulunan çizim komutları
Autocad import işlemleri
Autocad Proje Oluşturma
Autocad Komut uygulamaları
Dairesel çizimler, boyutlandırma
Autocad Diyalog pencereleri
ve daha fazlası….

autocad-notlari-autocad-kullanimi

autocad-kitap-autocad-turkce

autodesk-autocad-ders-notlari

Şifre-Pass: 320volt.com

Emeği geçen hazırlayan kişilere teşekkürler

Yayım tarihi: 2007/09/16 Etiketler: , , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir