Atmel AT89C5131A AT89C51RB2 Deney devreleri

| Haziran 3, 2023 Tarihinde güncellendi
Atmel AT89C5131A AT89C51RB2 Deney devreleri

Atmel AT89C51-RB2 ve AT89C5131A serisi mikro denetleyiciler için yazdığınız programları deneme için çeşitli deney kartları AT89C51-RB-2 için olan devre usb destekli devre ile aynı özellikleri taşıyor sadece usb yerine rs232 bağlantısı var. Tüm devrelerin eagle ile hazırlanmış pcb şema dosyaları ve malzeme listeleri bulunuyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Atmel AT89C5131-A USB: 4 buton (kesme), 8 LED gösterge, LCD-Display, 2×16, 8-bit analog-dijital çevirici, ek donanım bağlantıları için pinler, SPI ara yüz, RS-232 bağlantı arabirimi, USB Port bağlantısı

AT89C5131A-USB-deney-devre-kart-atmel-development-board

Mikrodenetleyici projesi

MExS mikrodenetleyici geliştirme sistemi fikri, öğrencilerimize basit bir geliştirme sistemi sağlama ihtiyacından doğdu. Mikroişlemci teknolojisi dersine paralel olarak, gerçek bir mikrodenetleyici üzerinde yeni edindikleri bilgileri deneyebilir ve pekiştirebilirler.

Bu devrenin en büyük avantajı, özel bir programlama cihazı gerektirmemesidir. MExS, programlama arayüzü tipinde farklılık gösteren iki versiyonda mevcuttur. MExS veya Mini-MExS, mikrodenetleyiciyi programlamak için bir seri RS-232 arayüzü kullanır. MExS-USB ve MExS@Home bir USB arayüzü ile donatılmıştır. ATMEL 8051 mikrodenetleyiciler kullanılmaktadır.

MExS USB

ATMEL’den AT89C5131 mikrodenetleyicili mikrodenetleyici deney sistemi, ikinci nesil MExS’dir. Seri bağlantı noktasının yavaş ölümünü hesaba katmak için bu uC’de bir USB bağlantı noktası vardır. Devre ayrıca bir analogdan dijitale dönüştürücü, bir LC ekran, sekiz LED ve dört düğme içerir. Donanımı başka bileşenlerle genişletebilmek için bir pin şeridi üzerinde birkaç işlemci hattı çıkarılmıştır.

MExS@Home, büyük ölçüde MExS-USB versiyonuna karşılık gelir. Ancak devre kartı basit yöntemlerle üretilebilecek şekilde modifiye edilmiştir. Birkaç jumper ile tek taraflı bir düzendir. Mikrodenetleyici, ATMEL’den entegre bir USB arayüzüne sahip bir AT89C5131’dir.

das-mikrocontroller-experimentier-system

Mikrodenetleyici deney sistemi, Atmel AT89C51RB2 etrafında inşa edildi. Devre kartında ayrıca bir analogdan dijitale dönüştürücü, bir LC ekran, sekiz LED ve dört düğme bulunur. Donanımı başka bileşenlerle genişletebilmek için bir pin şeridi üzerinde birkaç işlemci hattı çıkarılmıştır.

Mini-MExS, MExS’nin seri arayüzlü küçük versiyonudur. Donanım büyük ölçüde aynıdır. Kart, birkaç jumper ile tek taraflı bir düzene sahiptir. Bu, meraklılar için olan versiyondur.

Devre şemaları ve pano yerleşimleri, CadSoft’un CAD yazılımı EAGLE kullanılarak üretildi. CadSoft, EAGLE’ın ücretsiz bir sürümünü sunar. Ücretsiz sürümün birkaç sınırlaması vardır, ancak bunlar sizi küçük projelerle rahatsız etmez.

Gerçekten sevdiğim AC derleyicisi Wickenhäuser’den. Derleyicinin demo sürümünde bunun dışında herhangi bir kısıtlama yoktur: Oluşturulan program kodunun boyutu 8 kByte ile sınırlıdır. Demo versiyonu üniversitede laboratuvar çalışmaları için kullanılmaktadır ve MExS tahtasını programlamak için öğrencilerimiz tarafından kullanılmaktadır.

atmel-AT89C51RB2-rs232-deney-devre-development-board

atmel-devre-deney-development-board

atmel-at89c5131a-at89c51rb2-deney-devreleri

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/08/12 Etiketler: , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir