Amfi Güç Kaynağı ve Koruma Devreleri

| Eylül 24, 2023 Tarihinde güncellendi
Amfi Güç Kaynağı ve Koruma Devreleri

Çeşitli güçlerde anfi, preamfi vb devrelerinde kullanabileceğiniz güç kaynağı devreleri düşük güçlü tasarımların yanı sıra yüksek güçlü olanlarda var genelde koruma devreleri ile bütün olarak PCB tasarımları yapılmış Mile Slavkovic APEX serisi ile profosyonel tasarımları sadeleştirerek güzel işler çıkartıyor bir çok projesini web üzerinde paylaşıyor güç kaynağı tasarımları bir çok devrede kullanılabilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Apex Aktif DC Servo Regülatör

DC Servo regülatör devrelerin LM78XX LM79XX ve LM317 LM337 Regülatör entegreleri için iki farklı PCB tasarımı var NE5532 opamp ile çıkış gerilim regülasyonu daha kararlı hale getirilmiş özellikle Hi-Fi uygulamalarda bu tip regüle devreleri kullanılıyor DC doğrultma sonrasında filtre kondansatörlerinin değeri biraz yüksek 4700uf.. aslında sorun değil daha iyi ama 2200uf fazlasıyla yeterli olur.

APEX AX11 Güç Kaynağı + Hoparlör Koruma

100W…200W gücünde anfiler için uygun olan güç kaynağında kaçak DC voltaj koruması anfi çıkışında kullanılan zobel filtresi ve koruyucu sigortalar bulunuyor filtre bobini 1,2 mm’lik telden 24 tur sarılacak köprü diyot ve filtre kondansatörleri pcb üzerinde hoparlör hattı 24v röle ile kontrol ediliyor.

APEX APEX PSU Protec

Bu güç kaynağı devresinde gelişmiş bir koruma sistemide bulunuyor güç kaynağından yüksek akım çekilince hoparlör bağlantısı kesiliyor anfi çıkışında oluşacak DC voltaj içinde aynı şekilde bağlantı kesiliyor
anfi beslemesi için +56v -56v çıkışın yanı sıra ton kontrol, preamp gibi devreler için simetrik +12 -12v çıkışı ve 24v fan çıkışı var.

APEX PSU7 Güç Kaynağı Soft start Hoparlör Koruma

300W…500W yüksek güçlü anfiler için tasarlanan güç kaynağı devresinde 220v soft stary devresi hoparlör DC koruma devresi ve DC doğrultma bölümü bulunuyor anfinizin gücüne, çalışma voltajına göre filtre kondansatörleri, röleler, köprü diyot değerlerini değiştirebilirsiniz.

Yüksek güçlü devrelerde yol kalınlıkları yeterli olmayabilir lehim ile takviye yapmak gerekebilir tüm güç kaynağı devrelerinin kaynak pcb dosyaları var pcb çizimleri sprint layout ile hazırlanmış.

Kaynaklar: elitesecurity.org/t457647-0-Galerija-Mile-Slavkovic-APEX-audio

diyaudio.com/forums/solid-state/292226-directory-apex-audio-amplifiers.html

komitart.ru

amfi-guc-kaynagi-ve-koruma-devreleri

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2018/02/18 Etiketler: ,2 Yorum “Amfi Güç Kaynağı ve Koruma Devreleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir