Alüminyum Anfi Kutusu Yapımı

| Mayıs 23, 2018 Tarihinde güncellendi
Alüminyum Anfi Kutusu Yapımı

Anfi devresini yapmak, test etmek derken anfi kutulamada bazen oldukca uğraştırıcı oluyor. Anfi kutusu için kolay işlenebilir malzeme kullanmak bizim için önemli çünkü gösterge, fan vb. bölümleri için ince işcilik gerekiyor genelde amatör atölyesinde bu işler için uygun cihaz ve malzemeler olmaz.

Alüminyum kısmen kolay işlenebiliyor alüminyum profil kullanarak alüminyum anfi kutusunun iskeletini yapabilirsiniz imkan var ise kapak kısımlarında alüminyum ile halledilebilir. Bu çalışmada olduğu gibi Kaynak, bükme vb. gibi zor işlemler gerekmediği için amfi dışında alüminyum profil, panel kullanarak alüminyum proje kutuları yapılabilir

Anfi kutusu yapımına kutu iskeleti ile başlanıyor alüminyum profiller kesilip somunlu vida ile bağlantı yapılıyor sonrasında kapaklar kesilip giriş, çıkış, vumetre vb. için delikler açılıyor ne kadar çok giriş, çıkış, gösterge, görsellik varsa o kadar uğraştırıyor.

Alüminyum Anfi Kutusu

aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-1

aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-2

aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-3 aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-4

aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-5 aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-6

aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-7 aluminyum-anfi-kutusu-yapimi-amp-case-8

anfi-kutusu-yapimi-aluminyum-proje-kutusu

Bonus ATX Anfi kutusu boya ve dolap kapağı kulpları takılarak çok hoş bir görünümü olmuş genelde ATX giç kaynağı kutuları direkt kullanıma hazırdır ama bu tip görsel iyileştirmeler yapılınca birde renkli ledler ile ışıklandırma yapınca daha güzel görünüyor..

atx-case-amp

atx-case-amp-2

Kaynak: tehnari.ru/f170/t46359/

Yayım tarihi: 2018/05/23 Etiketler: , ,3 Yorum “Alüminyum Anfi Kutusu Yapımı

 1. Fatih

  Merhaba yorum yaparak soru sorabilirsiniz yazmışsınız.
  Benim Cin malı gayet güzel bir şekilde kullandığım TV BOX cihazıma yanlışlıkla Digiturk Plus Kutusunun Adaptörü nü bağladım (OUTPUT 12.0v = 3.8A) hiç ses falan çıkmadı bi baktım yanlış Adaptörü bağlamışım hemen değiştirdim Orjinal Adaptörü bağladığım (OUTPUT :5v DC 2A) ama cihazım artık çalışmıyordu. Benim sorum böyle bir durumda kendim bu cihazın hangi parçasını değiştirmeliyim Çin malı olduğu için Garantili değil ve eminim tamiri için cihazın kendi ücretinden fazla tamir parası isterler. Rica etsem değiştirmem gereken parçanın adı nedir bana söyleyebilirmisiniz
  Şimdiden teşekkür ederim

  CEVAPLA
  1. Adnan COŞKUN

   cihazın açık resmini gönderebilirmisiniz? Alttan ve üstten yakından çekilmiş net resimler olsun. Kart üzerinde ne var ne yok görmek lazım.

   CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir