PIC16F877 Elektronik elektrik sayaçları için haberleşme sistemi

| Mart 23, 2021 Tarihinde güncellendi
PIC16F877 Elektronik elektrik sayaçları için haberleşme sistemi

Kontrol devresi pic 16f877 mikro denetleyici üzerine kurulu bilgisayar bağlantısı seri part üzerinden sağlanıyor kaynak PICBasic ve bilgisayar yazılım kodları var.

ELEKTRONİK ELEKTRİK SAYAÇLARI İÇİN MİKRODENETLEYİCİ TEMELLİ ÇOKLU PORT HABERLEŞME SİSTEMİ

Bu tez elektronik elektrik sayaçlarının, Genel Telefon Ağı (PSTN) üzerinden uzaktan okunması amacına yönelik etkili ve kullanışlı bir alternatif sunan, mikrodenetleyici temelli bir cihazın dizaynını açıklamaktadır. Alternatif bir uygulama olarak da, elektronik elektrik sayaçlarının uzaktan okunmasının yanısıra, dizayn edilen cihazın portlarından birine bağlanan PC ile dosya transferinin de yapılabildiği bir sistem oluşturulmuştur.

Ayrıca enerji ölçüm sektöründe yaygın olarak kullanılabilecek bu sistemin tüm temel unsurlarının izahı ile birlikte, çevresel arayüz denetleyicileri (PICs) için modem üzerinden seri ve eşzamanlı olmayan haberleşme temelleri konusunda ayrıntılı bilgi vermektedir.

microcontroller-based-multiport-communication-system

MICROCONTROLLER-BASED MULTIPORT COMMUNICATION SYSTEM FOR DIGITAL ELECTRICITY METERS

This thesis explains the design of a microcontroller-based device, which provides an efficient and practical alternative for the remote reading of digital electricity meters over Public Switch Telephone Network (PSTN). As an alternative application, a system is constructed providing file transfer capability to the PC connected to the port of implemented device in addition to remote reading of digital electricity meters.

This thesis also provides detailed explanations about the basics of serial asynchronous communication over modem for PICs (peripheral interface controllers) together with description of each component included by the constructed system, which can be used in energy metering sector commonly.

Hazırlayan: FIRAT BEŞTEPE – Kaynak: microcontroller-based-multiport-communication-system

Alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-11237.zip şifre-pass: 320volt.com

Emeği geçen hazırlayan kişilere teşekkürler.

Yayım tarihi: 2010/08/28 Etiketler: , , ,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir