PIC24FJ64GA002 Acil Durum Otomatik Çevirmeli Sabit Cep Telefonu

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC24FJ64GA002 Acil Durum Otomatik Çevirmeli Sabit Cep Telefonu

Acil Durum Otomatik Çevirmeli Sabit Cep Telefonu Elde tutulan bir telefon değil, Bell-Edison masa üstü versiyonu gibi basit bir GSM telefonun, daha kullanıcı dostu olması ve hiçbir şeyin dışarı çıkmaması için daha yerleşik özelliklere sahip olması için daha da gelişmesi gerekir. Sabit bir cep telefonu (FCP) böyle bir telefondur, ancak bazen çok sayıda çoklanmış özellik, benim gibi tuş takımı konusunda bilgili olmayanlar için rahatsız edici olabilir. Aramayı kolaylaştıran kullanımı kolay özelliklere ve ürün maliyetine sahip basit bir telefona ihtiyacımız var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

kullanıcı için etkilidir. Bu proje, basit bir felsefeye, bir GSM platformuna, bir denetleyiciye, aramayı kolaylaştıran, maliyetleri düşük tutan bir klavyeye ve ahizeye sahip ve önceden hazırlanmış SMS mesajları gönderen bazı ek acil durum otomatik arama özelliklerine sahip bir telefon yaratmayı amaçlamaktadır. önceden tahsis edilmiş hedefler. Ve Microchip, 16 bit mikrodenetleyici, PIC 24FJ64GA002, işi kolaylaştırır.

acil-durum-otomatik-cevirmeli-sabit-cep-telefonu

Bu tasarımın ana teması, kanca anahtarı, çevirici pedi, yuva ve ahize ile ve çıkıntı yapan antenleri olmayan geleneksel bir kalıp üzerinde basit bir GSM telefonu yaratmaktır. Çekirdek PIC 24FJ64GA002, GSM modülü başlatma, çevirme, GSM modülü çevirmeli bağlantı için komutları gönderme ve ayrıca bir 911 acil durumu veya tıbbi durum sırasında çevirme için sınırlı tek basmalı tuş butonlarına sahip olma eylemlerini gerçekleştiren 16 bit denetleyicidir.

uyarı. Özellikler, teknoloji platformundan habersiz kullanıcının tuş takımından bir numarayı çevirebileceği ve telefonu tıpkı bir telefon şirketi tarafından kurulan herhangi bir tuşlu telefon gibi kullandığı bu programa yerleştirilmiştir. Telefon, pil yedeğiyle veya bir AC duvar prizi adaptörüyle taşınabilir ve kullanıcı tarafından uygun şekilde kaydırılabilir. Ve karmaşık (leypadden anlayanlar için o kadar da karmaşık olmayan) tuş takımı çevirme ve menü yönlendirmeli işlemlerin istenmediği alzheimer semptomları olan hastalar için bu sadece ideal telefon. 911 alarmı için “A” tuşuna veya tıbbi bir acil durum için “B” tuşuna basın. Tasarıma, önceden programlanmış bir numaraya YANGIN Uyarısı gönderen bir MCP9700 sıcaklık sensörü de dahil edilmiştir.

Bu telefonun anatomisi basittir. Bu vanilya telefonda gösterişli LCD ekranlar, hoparlörlü telefon özellikleri veya sesli mesaj özelliği yoktur. Önceden yüklenmiş bir SIM ile bir GSM modülünü çalıştıran sadece 16 bitlik bir dijital motor. Özel bir aktivasyon gerekmez ve kullanıcı bu telefonu çalıştırmak için bir servis sağlayıcıdan herhangi bir SIM modülü seçebilir.

Tasarım, standart AT komutlarıyla çalışan tipik GSM modülünün ve GSM forum sertifikasına sahip ve GSM taşıyıcı ağına homologe edilmiş böyle bir modülün kullanımına uygundur. Anten, pastadan dışarı çıkmayan, yüksek kazançlı gizli bir antendir. Bu tasarımın belirgin bir avantajı, anahtarlı bir telefon gibi görünmesi ve bir davetsiz misafirin bunun prize takılı olmayan bir telefon olduğunu düşünmesi ve aynı zamanda en ufak bir ipucu vermemesi için sahte bir RJ11 soketine sahip olmanızdır. yani kablosuz. Her zaman bağlantıda kalmanızı sağlar (mevcut GSM operatörüne bağlıdır) ve tek bir tuşa basarak 911 uyarısı gönderir. Sıradan bir telefonun tasarımını, üzerindeki küçük Microchip cini ile inanılmaz derecede basit olan bir kablosuz telefona yeniden süslemeye çalıştım.

a-fixed-cellular-phone-with-emergency-auto-dial

PIC24FJ64GA002-phone-circuit

PIC24FJ64GA002 Microchip 16-bit embedded control design contest 2007 project registration no. mt2249 project name : a fixed cellular phone with emergency auto-dial this application has been compiled on mplab tools v7.62. only this version of mplab tools allows the complete build of this program any version below v7.62 has some bugs that donot allow build on the 24fjxx series. the same has been recommended by microchip we have used mplab icd2 debugger for this project

This work intends to make such a phone that has a easy belief, a GSM papers, a someone, a keyboard and handset that makes dialing gradual, obligation the costs low and has few added features of emergency motorcar dialing that sends out precanned SMS messages to pre-allocated destinations. And Microchip, 16 bit microcontroller, PIC 24FJ64GA002 makes the job cushy.

pic24fj64ga002-cellular-phone-emergency-auto-dial

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/23 Etiketler: , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir