PIC16F876A SanDisk Sd Kart Ses Kayıt, Çalma

| Mart 21, 2021 Tarihinde güncellendi
PIC16F876A SanDisk Sd Kart Ses Kayıt, Çalma

Ses kayıt devresi pic16f876a mikrodenetleyici üzerine kurulu ek olarak bir kaç pasif komponent ile devre kurulmuş sd kart üzerine kayıt yapabiliyor stop, play, record, pause fonksiyonları var pic16f876a 2 numaralı bacağından ses girişi yapılıyor ek olarak preanfi ile mikrofonda bağlanabilir.. Ses kayıt devresine ait kaynak PIC C ve hex kodları var.

PIC16F876A SD CARD SOUND RECORDER PIC16F876A’s ADC digitises the sound and store it in the SD card (not SDHC). The PIC’s CCP is used as a DAC to convert the digital data back to audio. The sound is converted to 20KHz 8 bits mono in a format similar to *.wav files. The quality of the audio is reasonable. SD card interface the PIC in SPI mode. Reading and writing data is in multi-blocks. Memory is used at the rate of 20KB/s. The Error LED indicates error sent by the SD card. The software doesn’t use any file system, it just uses absolute memory addresses (raw). Since the programme is less than 680 bytes there is much resources left for adding features. Audio input is 1Vp-p , you can use the mic circuit or other source. The CCP in PWM mode gives 20KHz wave with duty cycle modulated to the audio amplitude. A low pass filter removes the 20KHz component. I added a simple 2 transistors amplifier to boost the power to drive 32 Ohm speaker or headphones.

File will compile with the free Hi-Tech C compiler. Recording is done by the ADC using only the LSB. Bytes are written to the SD
at the rate of 20KHz. It is similar to the format of .wav sound files. For playback CCP is used as a DAC (Digital to Analogue Converter).

sd-card-sound-recorder-microchip-sdcard-20khz-sandisk

Kaynak: moty22.co.uk/sd.php

alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-19628.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/09/01 Etiketler: , , ,11 Yorum “PIC16F876A SanDisk Sd Kart Ses Kayıt, Çalma

 1. Hasan

  Merhaba ben bu devreyi sadece oynatıcı olarak müzik setimin içine uygulamak istiyorum bu devrenin stereo olanını bulmamız mümkünmü yada devrede ne gibi değişiklikler yapmak gerekir

  CEVAPLA
 2. Alper

  Kardeşim hoparlör çıkışını bir amfiye girersen amfide eğer stereo olursa o zaman işini görürsün gibime geliyor.

  CEVAPLA
 3. Janer

  program mono kaydediyor, bu devrenin stero olması imkansız

  CEVAPLA
 4. ErtuğruL

  Bu devreyi Mikro Denetleyici Dersinden Proje Ödevi olarak aldım. Devre Hakkında Bilgi Verebilecek Yada Fikir Danışabileciğim Kim Var ..?

  CEVAPLA
 5. mustafa ünlü

  bende mikro denetleyyici dersinde buna benzer bir proje ödevi aldım. fakat birazdaha karışık. ldr vasıtasıyla aydınlık ortamda sd karta kaydedilmiş olan ses dosyalarını her karanlıktan aydınlk ortama geçtiğinde bir tane ses dosyasını çalması ve en az da 3 saat süre sonra bir sonraki dosyayı çalması gerekiyor. butona mikrofona lcd ekrana gerek yok. stop, play, record, pause fonksiyonlarınada gerek yok sadece aydınlık ortam olduğunda bir ses dosyasını hoparlörlerden dinlettirip susacak. bir sonraki aydınlık ortama girdiğinde ise sd de kayıtlı olan 2. dosyayı , bir sonrakinde 3 ….. şeklinde olması gerekiyor yapmam gereken pic16f877a ile yardımlarınızı bekliyorum

  CEVAPLA
 6. ahmet

  arkadaşlar bu devre sesi ortalama kaç dk kaydediyor ve sadece kayıt ettiğinmi çalıyor(mesela biz sd kartın içine müzik atsak bunu çalarmı)

  CEVAPLA
 7. Hüseyin FINDIKÇI

  merhaba .. devreyi kurdum hex dosyasını da pic e atıp çalıştırdım ama sadece error led yanıyor başka birşey olmuyor.

  CEVAPLA
 8. Hüseyin FINDIKÇI

  bu devre çalışıyor mu?ben çalıştıramadım

  CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir