PIC16F873 PIC16C84 Deneme Geliştirme Kartları ve Projeler

| Mayıs 16, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC16F873 PIC16C84 Deneme Geliştirme Kartları ve Projeler

PIC16F873 PIC16C84 prototip kartı Bu PIC mikrodenetleyicisindeki tüm işlevlerden yararlanmak ve test etmek için aygıt yazılımına sahip bir PCB. Kartta bir LCD, klavye, piezo siren, yedek güce sahip Gerçek Zamanlı Saat, I2C veri yolu, A/D dönüştürme için potmetre ve daha fazlası bulunur. Yazılımı mikrodenetleyiciye indirmek için Shane Tolmie’nin mükemmel PIC Bootloader çözümünü kullanılıyor.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

40 Mhz garaj kapısı açıcı V2
Bu kez 16F630 ve kodu ayarlamak için 10 anahtarlı DIP anahtarı içeren yeni ve revize edilmiş bir tasarım. Yer kazanmak için yeni bir HF çıkış bobini. Şematik PCB Tüm dosyalar dahil. Protel dosyaları

Geniş bant FM radyo vericisi
Çok küçük (SMD) kablosuz mikrofon FM geniş bant vericisi. Menzil 10-20 metre, 88-108 Mhz. Maxim’den gelen bir uygulama notuna dayanmaktadır. Ayrıca, Maxim’in örnek IC’leri ücretsiz olarak verdiğini unutmayın.

40 Mhz garaj kapısı açıcı versiyon 1

PIC tabanlı 40Mhz garaj kapısı vericisi. İlk kendi yaptığım HF devrem ve her gün kullanımda! Hazır 12 kod anahtarı cihazlarının işlevini taklit eder. Kod, bir seri PC bağlantısı ve bir terminal emülatörü ile değiştirilir. HF bölümündeki tüm yardımları için Maxit’e çok teşekkürler.

Garaj kapısı açacağı programlama kutusu

Yukarıdaki garaj kapısı açıcının basit bir şekilde programlanması için basit bir PIC tabanlı cihaz. Sadece kodu girin, seri portu vericiye bağlayın ve Program tuşuna basın. Garaj kapısı açıcı v1.3 veya daha yenisiyle çalışmak üzere yapılmış çok basit bir tasarım. Zip dosyası ayrıca birkaç ön folyo tasarımı içerir.

Tam boyutlu R2D2 Droid

Çoğunlukla oturma odamda tamamen çalışmayan, sıfırdan inşa edilmiş bir R2 ünitesi. Üzücü ama doğru, bitirmeye hiç vaktim olmadı.
Birkaç yerleşik sistem, bir 80535 mikrodenetleyici, ISD tabanlı ses ünitesi, LCD, tuş takımı, ışıklar ve hareket için birkaç RC servo var. Şimdi küçük bir erkek kardeşi var, onu Paris’te bir SciFi mağazasından aldım.

Porsche 993 LED yükseltmesi

HID’leri taktıktan sonra daha beyaz renkli park lambaları istedim. PCN Forumunda bu gönderiye bakın ve burada Rennlist’te ingilizce bir sürüm var.

örümcek robotu

Engellerden kaçan örümcek benzeri bir robot (MOVIT SPIDER III) satın aldım ve davranışlarında biraz daha zeka vermek için PIC 16C84 tabanlı bir tahta yapmaya karar verdim. Kartta yerleşik bir piezo siren ve PWM özellikli motor sürücü devresi bulunur. Korkarım bitirmek için hiç zamanım olmadı.

İlk telefon santralim

5. veya 6. sınıfta arkadaşım Tom ve ben yüzlerce metre kablo döşedik ve eski radyoları interkom amplifikatörü olarak kullandık. Kısa süre sonra bunu diğer arkadaşlarımıza da genişlettik, birkaç kilometrelik kabloyu genişlettik ve interkom birimleri için eski telefonları kullanmaya başladık. Ertesi yıl, on kullanıcılı küçük bir telefon santrali yaptım ve onluk telefonların kullanılmasını sağladım. HIN’deki Dad ve Halvor Øvringmo’ya bu ilk yıllardaki tüm yardımları için çok teşekkürler. (1983)

CLIP test cihazı

1997’de yaptığım şık küçük bir alet. Analog telefon hattına paralel olarak bağlayın ve Arayan Hattın Kimlik Sunumu sinyalini simüle edin. Servis sağlayıcılar analog CLIP servisini hazır hale getirmeden önce bile bu devreyi CLIP ekipmanını test etmek için kullandım. Norveç’teki CLIP uygulaması, hatta Hi-Z modunda (on-hook) gönderilen 1200 baud’luk bir FSK sinyalidir. Sinyal, birinci ve ikinci zil sinyali arasında gönderilir. Devre, bir XR2206 FSK modülatörü ve bir PIC 16C84 mikrodenetleyici içerir.

Ayrıca, XR2206’daki iki FSK tonunu ayarlayabilmek için yazılıma düzgün bir ayarlama işlevi dahil edilmiştir. Frekansı saymak için PIC’deki RTCC’yi kullandım, sadece LED yanana kadar ayarlayın.

PCB’yi o günlerde OrCAD’de yaptım ve ne yazık ki bu proje için PCB dosyalarım yok. C kodu, özellikle sağlama toplamı hesaplama işlevlerinde biraz temizlik yapabilirdi, ancak işe yarıyor ve ben o zamanlar özellikle yetenekli bir programcı değildim.

HTC – Autocom arayüzü

Autocom motosiklet interkomu ile ExtUSB bağlantı noktasına sahip bir HTC PDA telefon arasındaki kablo bağlantısı için küçük bir şematik. Bisikletimde HTC 3600 kullanıyorum ve TomTom navigasyon yazılımını çalıştırıyorum. Devre, sürücü kulaklığına stereo sesi beslemenin yanı sıra HTC’yi de şarj eder. Bluetooth tabanlı bir çözüm kullanabilirim ama bu, herhangi bir TomTom talimatını duyabilmek için bir A2DP cihazı olmalıdır.

bilimkurgu robotu

Eski bir IKEA lambasından, bazı eski RAM devrelerinden ve siyah sprey boyadan yapılmış, 2000 yılında yapılmış Star Wars benzeri küçük bir robot. küçük dostumuz IR sensörleri ile yerde yuvarlanarak engellerden kaçmaya çalışıyor ve sürekli ses çıkarıyor. Nadir bir cins, komik davranan bir İmparatorluk droidi!
Elektronik: Aktarma organı, büyük lastik tekerleklere sahip iki değiştirilmiş RC servodur. (sadece motor ve dişliler kullanılır) Darbe ve mikrofon sensörleri. Birçok ses için iki ISD2560 ses yongası. Bir PIC16C84, bit çarpmalı bir I2C veri yolu kullanarak hepsini kontrol eder. TCA3727 motor sürücüsü.
Bu, hareket ve sesleri birleştiren gerçek zamanlı ve olaya dayalı bir davranış programını denemek için harika bir platformdu.
Resimler ve dosyalar birazdan gelecek!

PIC 16F873 demo board
A PCB with firmware to exploit and test all the functions in this PIC microcontroller. The board features a LCD, keyboard, piezo sounder, Real Time Clock with backup power, I2C bus, potmeter for A/D conversion and more. I use Shane Tolmie’s exellent PIC Bootloader solution to download software into the microcontroller.

PIC16F873-demo-board

PIC 16C84 demo board
A simple demo and development board for the PIC 16C84 and 16F84. It features a keyboard and a 4-digit LED display. The demo software feature a clock with calculator. I didn’t make the PCB and thus only have a schematic for the board.

16C84-Demo-board

pic16f873-pic16c84-deneme-gelistirme-kartlari

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/04/21 Etiketler: , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir