LPC2132 Pc Based Ethernet Data Acquisition Control

| Mayıs 31, 2023 Tarihinde güncellendi
LPC2132 Pc Based Ethernet Data Acquisition Control

LPC2132 Tabanlı Ethernet Veri Toplama ve Kontrol Sistemi Bu belge, özellikler, sistem mimarisi, donanım mimarisi ve yazılım karakterleri dahil olmak üzere Ethernet Veri Toplama ve Kontrol Sistemini ayrıntılı olarak açıklamaktadır. Gelecekteki teklifler daha sonra tanıtılacaktır. Şemalar ayrıca EK bölümünde eklenecektir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Günümüzde DDC, veri toplama adaptörü veya PLC gibi veri toplama ve kontrol ekipmanları endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu türdeki çoğu ekipman, ağ oluşturma özelliği olmadan tek başına çalışır. CAN-bus, CC-link, RS-485 ve hatta RS-232 gibi bazıları field bus üzerinden bir PC’ye bağlanabilir. Sistem, terminaller ve sunucu arasında çok sayıda verinin değiş tokuşunun gerektiği durumlarda performans darboğazıyla karşılaşabilir. Bu tür klasik field bus teknolojilerinin fiziksel özellikleriyle sınırlı olan sistem topolojileri, büyük ölçekli bir proje yapmak istiyorsanız pek seçilemez.

Bazı çözümler internet bağlantısı özelliği ile çıkmıştır. Piyasada geleneksel alan veriyolunu internete bağlayabilen birçok ağ geçidi ve yönlendirici vardır. Ancak geleneksel field bus spesifikasyonları, iletişim protokolünü nadiren yazılım katmanında tanımlar. Satıcılar, özel müşteri için protokolü özelleştirmek zorundadır. Ardından uyumluluk sorunları su yüzüne çıkar.

lpc2132-tabanli-ethernet-veri-toplama-kontrol-sistemi-ethernet-data-acquisition-control-3

Neden Ethernet gibi mevcut standardı saha kontrol alanına getirmiyorsunuz? Maliyet hassas bir neden olabilir. Mikrodenetleyicilerin ve yazılım teknolojilerinin gelişmesiyle Ethernet 5 yıl öncesine göre çok daha popüler olacak. Özellikle 32-bit işlemci fiyatlarının düşmesiyle Ethernet, düşük maliyetli gömülü sistemlere kolayca dahil edilebilir. Burada, Ethernet arayüzünü 20 USD’den fazla olmayan bir sistemde uygulamanın mümkün olduğunu kastediyorum.

Philips LPC213x mikrodenetleyiciler, bu tür uygulamalar için iyi çözümlerdir. Yüksek PPR’si (Performans/Fiyat Oranı), sistem maliyetiniz 20$ ile sınırlı olduğunda bile Ethernet kapasitesi sağlar. Yüksek performanslı ARM7TDMI çekirdeği ile TCP/IP gibi karmaşık protokol yığınları kolayca işlenebilir. Kalan hesaplama yeteneği, sinyal işleme ve istihbarat kontrol algoritmaları için kullanılabilir.

ÖZELLİKLER
Bu veri toplama ve kontrol sistemi aşağıdaki özellikleri sağlayabilir.

Ana kartta:

RJ45 UTP arayüzü ile 10 Mbps Ethernet bağlantı özelliği

8 kanallı ayrı anahtarlama sinyali girişi

250V’de 5A(maks) akım yükü ile 2 kanallı röle çıkışı

100 kHz’e kadar giriş frekansı ile 2 kanallı sayaç girişi.

Arka paneldeki diğer kartlarla iletişim için I2C arabirimi

Yerleşik sıcaklık sensörü izleme çalışma ortamı

Yerleşik izolasyon güç kaynağı EMC’yi iyileştirir

Tüm giriş/çıkış kanalları, endüstriyel saha uygulamaları için daha yüksek güvenilirlik sağlayan mikrodenetleyici ile izole edilmiştir.

Renkli LED çalışma durumunu gösterir.

Düğmesiz çalışma, çalışan parametreler sunucuda ayarlanabilir.

Sistem içi programlamayı etkinleştiren eklenti adaptörü kurulu ISP özelliği. Ürün yazılımını kolayca yükseltebilirsiniz.

Eklenti adaptörü ile:

4 kanallı analog sinyal girişi, 4~20mA akım döngü girişleri veya 0~10V voltaj girişleri, serbest kombinasyon (ancak toplam kanal 4’ten fazla olmayacaktır).

2 kanallı analog sinyal çıkışı, her biri maksimum 20mA çıkış akımı ile 0~10V voltaj.

Bir RJ45 ceketinde 2 yollu RS232 bağlantı noktası, başka bir yapılandırma 1 yollu RS232 ve 1 yollu RS485 bağlantı noktasıdır.

ISP kontrol devresi

Denetleyici ile analog sinyal kanallarını izole edecek izole edilmiş SPI arayüzü.

lpc2132-tabanli-ethernet-veri-toplama-kontrol-sistemi-ethernet-data-acquisition-control

lpc2132-tabanli-ethernet-veri-toplama-kontrol-sistemi-ethernet-data-acquisition-control-2

Designed for industrial applications, this LPC2132 microcontroller-based cast is a dependable aggregation acquisition grouping. The grouping features eight digital inputs, quadruplet parallel inputs, two parallel outputs, and a two-channel signal sideboard. Additionally, it includes two channels for passage product, which can be old to manipulate remaining devices. Assemblage is transmitted to the bread PC via Ethernet. Author: Lei Jiang

uC/OS-II The Real-Time Kernel TASK MANAGEMENT (c) Copyright 1992-2002, Jean J. Labrosse, Weston, FL

FEATURES

This data acquisition and control system can provide features as followings.
On main board:

10Mbps Ethernet connection capability, with RJ45 UTP interface
8-channel discrete switching signal input
2-channel relay output, with current load of 5A(max) at 250V
2-channel counter input, with input frequency up to 100kHz.
I2C interface for communicating with other board in the backplane
On-board temperature sensor monitoring working environment
On-board isolation power supply improves EMC

All input/output channels are isolated with microcontroller, which provides higher reliability for industrial field application. Color LED indicates running status. Button-free operation, running parameters can be setup at the server. ISP capability with add-on adaptor installed, which enables in-system-programming. You can upgrade the firmware easily.

With add-on adaptor:

4-channel analog signal input, 4~20mA current loop inputs or 0~10V voltage inputs, free combination (but total channel will be no more than 4).

2-channel analog signal output, 0~10V voltage with maximum output current of 20mA each.

2-way RS232 port in one RJ45 jacket, another configuration is 1-way RS232 and 1-way RS485 port.


ISP control circuit

Isolated SPI interface, which will isolate analog signal channels with controller.

DESCRIPTION

This data acquisition and control system includes terminals and a server. Terminals are always waiting for the order to begin a data acquisition progress. The control software running on server will send control command at pre-configured time intervals. After receiving the control command, the certain terminal will response, and send data back to server for displaying or statistics. Each terminal will have his own IP address or MAC address. Data packages will be ignored if the address does not match.

lpc2132-pc-based-ethernet-data-acquisition-control

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/23 Etiketler: , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir