Keil mcb2130 lpc2138 proton precession magnetometer

| Mayıs 31, 2023 Tarihinde güncellendi
Keil mcb2130 lpc2138 proton precession magnetometer

Bu proje, modern bir proton-devinim manyetometresinin yapımını anlatmaktadır. Tasarım, geleneksel tasarımlara kıyasla gürültü bağışıklığını büyük ölçüde geliştiren proton sinyal verilerini analiz etmek için yeni bir yöntem kullanır. Proje kapsamında enstrümanın analog elektroniğinin tamamen yeni tasarımı yapılmış ve pc-board imalatı yapılmıştır. Keil MCB2130 kartı, sinyali örneklemek ve sinyali analiz etmek için kullanılan algoritmayı uygulamak için kullanıldı. Aletin genel çözünürlüğü 1 nT’den daha iyidir, ancak aletin sahadaki nihai doğruluğu sensörün boyutuna ve yapısına bağlıdır.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Son derece doğru paralel Katyon Devinim Ölçer, bir Keil MCB2130 değerlendirme yüzeyi etrafında tasarlanmıştır. Yerleşik LPC2138 mikrodenetleyici, çekici bir tesisi örnekler ve iletişimi taramak için bir germinal kural uygular. Bu yöntem, 1 nT’den daha uygun bir belirleme ve teknik manyetometreler üzerinde eski haline getirilmiş ses durumu ile sonuçlanır.

Lineer analog PPM kartımdaki ATTiny26 denetleyicisi için program. Temel olarak, programda her şey, denetleyicinin INT0 pinine tek bir satırla kontrol edilir. Bu değer yükseldiğinde, kontrolör uykudan uyandırılır, polarizasyon dizisini başlatır ve bu hat düşük olana kadar devam eder. Bu sırada, denetleyici kapatma dizisini başlatır ve bittiğinde uyku moduna geçer.

Proton presesyon manyetometresi (PPM), jeofizik araştırmalarda, arkeolojik araştırmalarda, batık gemileri aramada, maden aramada ve diğer birçok kullanımda kullanılan standart bir araçtır. Ticari PPM’ler bir dizi konfigürasyonda kolayca temin edilebilir, ancak maliyetlidirler. Bu yarışma girişi, herhangi bir ticari araç kadar iyi olan, ancak bildiğim kadarıyla ticari araçlarda kullanılmayan bazı gelişmiş teknikleri de kullanan makul derecede ucuz bir araç yapma girişimidir.

PPM özünde çok basit bir araçtır. Protonların hem açısal momentumu hem de manyetik momenti vardır. Protonlar, dünyanın manyetik alanı gibi bir dış manyetik alana yerleştirildiğinde, Larmor frekansı adı verilen bir frekansta devineceklerdir. Frekansın değeri, manyetik alanın büyüklüğü (yönden bağımsız olarak) ile doğrusal orantılıdır. Presesyonun frekansını alanın büyüklüğüne bağlayan sabit, fiziğin temel sabitlerinden biridir ve jiromanyetik oran olarak adlandırılır ve 23.4875 nT/Hz değerine sahiptir. Manyetik alan gücünün temel birimi (kesin olarak buna “manyetik indüksiyon” denir) Tesla’dır.

sensor-block-mcb2130-lpc2138

The highly true parallel Cation Precession Meter is designed around a Keil MCB2130 assessment surface. The on-board LPC2138 microcontroller samples a attractive facility and implements an germinal rule to canvass the communication. This method results in determination advisable than 1 nT and restored sound condition over technical magnetometers.

Program for the ATTiny26 controller in my linear analogue PPM board. Basically, in the program, the whole thing is controlled by a single line in to the INT0 pin of the controller. When this goes high, the controller is awakened from sleep, starts the polarization sequence and holds it on till this line drops low. At that time, the controller starts the turn-off sequence and, when finished, goes to sleep

Digital Signal Processing

The discussion in previous sections assumed that the method of determining precession frequency was to measure the time taken for a number of cycles of the precession signal. In this method, the precession signal is essentially squared and counted. The principal disadvantage of this method is that noise spikes due to ancillary circuits may cause errors in the count. An error of one count will give a very large error in the calculated magnetic field.

keil-mcb-2130-lpc-2138-proton-precession-magnetometer

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/23 Etiketler: , , , , , ,1 Yorum “Keil mcb2130 lpc2138 proton precession magnetometer

  1. devletdevlet

    yani işe yarıyormu yaramıyormu admin yani sensoru kartlardan uzak tutarsak gürültü azalırmı birde sensorun kalıngının bir önemi varmı senden habe rbekliyom

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir