Triyak Tristör Test Devresi

| Mayıs 17, 2023 Tarihinde güncellendi
Triyak Tristör Test Devresi

Tristörler ve triyaklar son derece evrensel olarak uygulanabilir elektronik anahtarlar. Bununla birlikte, özel iletkenlik özelliklerinden dolayı, özel ölçüm ekipmanı olmadan test edilemez. Bizim küçük test devremiz, bu bileşenlerin hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. 12 V AC ile çalışır ve AC voltajının yarım dalgalarını gösteren iki ışık yayan diyot triyak/tristör tarafından değiştirilir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Triyak, Tristör Elektronik devrelerde bugüne kadar güçlü, temassız anahtarlar olarak tanımlandı. Özellikle güç elektroniğinde, yüksek AC voltajlarını anahtarlamak için veya alternatif akımlar vazgeçilmezdir. uygulama alanı göreve bağlı olarak az ya da çok hacimli bileşenler uzanır küçük lamba karartıcısından Elektrikli lokomotiflerin kontrolü. Bir tristör, ayrıca ters bloklama Tristör triyodu olarak adlandırılan, temelde bir kontrol edilebilir diyot Engelleme yönünde davranır kendisi bir diyot gibidir. akıyor demektir katot anoda göre pozitif bir gerilime sahip olduğu sürece akım yok uygulamalı. İleri yönde, tristör sadece kapı ile iletken ise tanımlı akım kontrol edilir (“ateşlenir”) olur.

Thyristor-Triac-tester

Thyristors and triacs are very universal electronic tester. to their special Leitei properties they are not without a special test gauges. Our small Tester enables quick review of these components. He works with 12 Vac and shows with two LEDs, which half waves of alternating current , triac / thyristor .

tester thyristors triac

Kaynak: http://www.elv-downloads.de/service/manuals/TT100/52165-TT100.pdf

triyak-tristor-test-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/06/28 Etiketler: , , , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir