SG12864 Grafik LCD CCS-C Library

| Mayıs 24, 2023 Tarihinde güncellendi
SG12864 Grafik LCD CCS-C Library

Font kütüphanelerini ve kütüphane kontrolü yapılmış. SG12232 daha önce dikey olarak iki kat daha uzun bir alan tarafından işlenirdi. Bu modül bellek kontrolü LSI ve LCD’nin içgüdüsel gücü, kontrol IC’sinin dışında, doğrudan bir mikrodenetleyiciye bağlanmak zorunda kalmadan kolayca kontrol edilebilir. Uygulamalar çeşitli şekillere uygulanabilir, böylece sadece yazı tiplerini gösteremezsiniz.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

LSI kontrolü LCD modülü zaten yerleşiktir ve bellek, veri sayfasında belirtilen şekilde kolayca kontrol edilebilir. İlk olarak dahili bellek modülünde bir görünüm vardır, 0,1 o hafızaya yazılan verinin bir nokta içinde görüntülenmesidir. Veri sayfası, yatay sütun adresinin adresidir, adrese dikey çizgi denir. Sizin için 8 veri satırı, 0,1 ve I/D, E, R/W veri satırlarını ayarlayın ve 8 bit olarak belirtilen sütuna 8 sayfalık bir adres yazmak için bir komut göndereceğim.

SG12232 temel kısmı komut sisteminden biraz farklı değişmiyor. Bununla birlikte, bir dizi yazı tipi ve şekil aynı olduğu için veriler nasıl yönlendirilebilir.

sg12864-grafik-lcd-ccs-c-library-command

4 Bu pin, verileri ayırt etmek veya verileri görüntülemek veya komutlar göndermek için kullanılır. Veriler H, L’de gösterilir ve kontrol komutları gönderir.

15 CS1 Çipi etkinleştirin, LCD’nin sol tarafındaki pimdir. Bu modül, SG12864 kontrollü alanı LCD’nin ortasında sadece sola ve sağa bölünmüştür, kontrol etmek istiyorsanız pin sol yarısına H’dir.

16 CS2 Çipi etkinleştirmek için pin, LCD’nin sağ yarısıdır. CS1 aynısını kullanıyor.

6 Doğu Bu düşme pimi (H’den L’ye) veya verileri okur ve yazar. Bir kontrol programı yazarken bu biraz zordu.

5 R / W E bir pim ile yönlendirin ve ardından gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğini veya yazılacağını belirtin. Kurşun H, L ışıkta belirtilebilir.

7 – 14 komut verisi sekiz pin olarak belirlenmiş komuttur. Artık LCD’den farklı olarak 4-bit modu yerine sadece 8-bit modunu kontrol ediyorsunuz. Pin komutunu ayarlayın ve verileri görüntüleyin.

17 RES L sizi LCD modülünü sıfırlamaya götürür. Vcc’ye doğrudan bağlantıyla tamamlayabileceğiniz bir şeye ihtiyacınız olması dışında güç.

Biraz kontrast kablolamaya özel dikkat gösterilmesi gerekir. Normalde Vcc, GND sabit direnci 1,3-yarım saniye girişe bağlanırsa ikinci kontrast, LCD güç ilişkisi ve GND sürücü No. 18 sabit direncin 1,3 sayılarına bağlanır.

Kontrol metodu Akış kontrolü aşağıdaki gibidir.

1. Ekranı pime ayarlamak için.
2. Çip seçimi (gerektiği gibi seçmek için CS1, CS2)
3. Beklemeyi ayarlamak için birkaç komut. (Daha sonra bekleyin)
4. H hem çip seçiminde hem de ters komutta. Birkaç μS bekleyin. (Adım 3 tersine çevrilir. Veri bozulmamıştır.)
5. Verileri Temizle (geçici).

Graphic LCD Module Library 2.0 CCS C This has created a dedicated library and font control.PIC so as not to create a library Tetsuya Gokan famous, I’d be with you This library has been included in the PIC16

SG12864 new electronic products controlled by the PIC. I made the font libraries and library control. SG12232 previously handled by the vertically than two times the length of a large area. This module memory control LSI, and the visceral power of the LCD, outside the control IC can easily be controlled without having to connect directly to a microcontroller. Applications can be applied to a variety of shapes so not only can display fonts.

sg12864-grafik-lcd-ccs-c-library

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2009/01/23 Etiketler: , , , , , ,4 Yorum “SG12864 Grafik LCD CCS-C Library

 1. timurtimur

  bu örneği veren arkadaşa teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

  CEVAPLA
 2. alparslanalparslan

  Kardeş Türkçe karakter istiyorsan kendi teknolojini kendin yapacaksın Türk milleti çalışkandır Türk milleti zekidir

  CEVAPLA
 3. EminEmin

  Türk milleti çalışkandır Türk milleti zekidir sözüne Atatürk’ün inandığını düşünmüyorum..
  Ama durum gereği tabi öyle söylemesi gerekiyordu!..
  Çalışkan ve zeki bir milletin son 100 yılda insanlığa (bilimde, kültürde, sanatta, uygarlıkta, vs,) ne gibi katkılarda bulunduğunu bir düşünelim… Mesela, dünyada kendisine ait teknolojik bir markası var mıdır?.. Ekonomik, siyasi, enerji, sosyal ve kültürel alanlarda tamamıyla dışarıya bağımlı olmasını sadece kötü iktidarlara bağlayarak işin içinden sıyrılmak mümkün mü? Yoksa gene dış güçler veya yahudi-mason lobi paranoyalarına mı sarılmak gerekiyor? Yer altı, yer üstü, denizler, dağlar, ovalar enerji ve doğal kaynak ile doluyken tüketilen enerji neden dünyada en pahalı enerji listesinde en üstlerde acaba..

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir