RGB Led Kalp Devresi PIC12F629 Mood Light

| Mart 9, 2021 Tarihinde güncellendi
RGB Led Kalp Devresi PIC12F629 Mood Light

Daha önce paylaştığım Led Kalp Devresi Müzik Kutusu RGB Led Efekt devresinin RGB Ledli versiyonu önce ki devre de bulunan PIC12F629 RGB mood light bölümü kullanıldı 20 adet 5mm RGB led paralel bağlı devrede bir çok çalışma modu var beğendiğiniz modu hafızaya alabiliyorsunuz.

RGB LED Mood Light efekt modlarının listesi ve çalışması hakkında bilgi için bir önce ki Ledli kalp yazısına bakabilirsiniz. İmkan varsa RGB ledler difuze tip olsun ben bulamadım şeffaf led kullandım ledlerin üst kısımlarını zımparaladım idare eder hale geldi ama difuze çok daha iyi olurdu.

PIC12F629 çıkışlarında kullanılan SOT89 NPN transistörleri sipariş listesine eklemeyi unutmuşum yerine 2SC945 kullandım. RGB Led kalp devresinin PCB tasarımı Sprint layout 6 ile hazırlandı üst katmanda ki simgeler komple lehim kaplanabilir şekilde bol lehim dolgusu yapılarak daha güzel bir görünüm elde edilebilir ve ya simgeyi seçip katmanı S1 yaparak baskı boyası renginde ayarlanabilir.

5mm ledler biraz büyük gerçi görünüm güzel ama ledlerin üzerine kalp şeklinde difuze bir kapak takılsa çok daha iyi olurdu 3B yazıcı ile yapılabilir veya basit bir kalıp CNC kazıma vs.. Devre üzerinde 7805 5V regülatör katı var direkt 8V…..18V DC ile kullanılabilir veya Lion pil..

RGB Led Kalp Test Videosu

diffuze-led-transparent-led

rgb-led-heart-pcb-board-valentines-day

valentines-day-projects-circuit-led-heart

RGB Led Kalp PCB Görüntüleri

rgb-led-heart-pcb-2

rgb-led-heart-pcb-3

rgb-led-heart-pcb-1

RGB Led Kalp Devresi PCB, Kod tüm dosyalar: Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-27668a.zip

Kaynak: picprojects.org.uk/projects/bigmosfetrgb/index.htm

Yayım tarihi: 2021/02/05 Etiketler: , ,Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir