PIC24FJ64GA002 RS232 Seri Arabirim E-posta Koruması

| Haziran 1, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC24FJ64GA002 RS232 Seri Arabirim E-posta Koruması

Günümüzün karmaşık ve sürekli değişen dünyasında, bilgi güvenliği ihtiyacı her şeyden önemlidir. Bu, özellikle gönderilen mesajı yalnızca hedeflenen alıcının okuyabildiğinden emin olmak ve spam veya kimlik avı saldırılarını önlemek için alınan tüm gelen mesajlarda gönderenin kimliğine güvenmek için güvenli olmayan İnternet üzerinden e-posta yoluyla gizli bilgi alışverişinde bulunurken geçerlidir.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Aşağıdaki uygulama, ikinci durumdan kaçınmak için tasarlanmıştır. Gizli bilgileri işlemek için en güvenli yöntemlerden biri olarak kabul edilen bir Java Card™ akıllı kartı kullanarak e-posta mesajlarını şifreleyebilir/deşifre edebilir ve imzalar oluşturabilir/doğrulayabilir.

Proje, Microchip PIC24FJ64GA002 mikrodenetleyici etrafında inşa edilmiştir ve bir bilgisayarda barındırılan bir Terminal uygulamasıyla etkileşimli olarak çalışır. PC ekranı ve klavye sırasıyla ‘Enigma’ya bilgi göstermek ve girmek için kullanılır. İletişim ve güç almak için RS-232 seri arayüzü üzerinden bilgisayara bağlanır, bu nedenle harici bir güç kaynağı gerekmez. Ayrıca ana bilgisayarda herhangi bir sürücü kurulumuna gerek yoktur ve herhangi bir Terminal ve işletim sisteminden bağımsız olarak çalışır, bu nedenle HyperTerminal vb. herhangi bir Terminal uygulaması kullanan Windows, MacOS ve Linux bilgisayarlarda kullanılabilir.

pic24fj64ga002-rs232-seri-arabirim-e-posta-korumasi

E-posta veri iletişim güvenliğini ve gönderici ile alıcı arasında güvenilir bir ilişkiyi sağlamak için, kanıtlanmış şifreleme yeteneklerine sahip akıllı kart gibi kurcalamaya karşı korumalı, gelişmiş ve güvenli bir aygıt kullanmak gereklidir.

Bu uygulama, Microchip’ten güçlü bir PIC24FJ64GA002 tabanlı mikrodenetleyici kullanan bir akıllı karta dayalı böyle bir e-posta şifreleme/şifre çözme ve kimlik doğrulama cihazının tasarımını göstermektedir.

E-posta cihazı, PC kaynaklarını kullanarak bilgi girmek ve görüntülemek için bir ana PC Terminal programı ile etkileşimli olarak çalışır, bu nedenle bir LCD ekran veya tuş takımı uygulamaya gerek yoktur. Bilgisayara bağlantı, PIC24FJ64GA002’nin düşük güç tüketimi sayesinde harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan tüm cihazın RS-232 bağlantı noktası üzerinden çalıştırılmasını mümkün kılan bir seri RS-232 arabirimi aracılığıyla gerçekleştirilir.

schematic-circuit-microchip-pic24fj64ga002-mikrodenetleyici

pil. Gizli bilgiler, kırılması neredeyse imkansız olan bir Java Card akıllı kartında şifrelenir/deşifre edilir ve imzalanır/doğrulanır. Ayrıca e-posta şifreleme cihazı herhangi bir sürücü kurulumuna ihtiyaç duymadan hedef bilgisayara kurulabilir.

Sistem üç ana bloktan oluşmaktadır:

• Microchip PIC24FJ64GA002 tabanlı “Enigma” cihazının donanımı
• “Enigma” cihazının donanım yazılımı
• Java Card akıllı kartında çalışan uygulamanın yazılımı

Aşağıda, cihazın nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak akıllı kart, Java Kartı teknolojisi ve kriptografiye kısa bir giriş yer almaktadır.

rj11-max3222-dspic

Microchip 16-bit Embedded Control Design Contest 2007. The project is collective around the Semiconductor PIC24FJ64GA002 microcontroller and entireness interactively with a Pole use hosted in a machine. The PC exhibit and keyboard are utilized to convey and succeed collection respectively to ‘Enigma’. It plugs in to the computer finished a Max3222 RS-232 programme port for communication and to get index, so an extraneous country ply is not required. Author: Carlos Cossio

In increase, no wood artefact is essential on the legion computer, and it complex independently from any Contact and operating system, so that it can be utilized with Windows, MacOS and Linux computers using any Station application, much as HyperTerminal, etc.

The system is composed of three main blocks:

The hardware of the ‘Enigma’ device based on the Microchip PIC24FJ64GA002
The firmware of the ‘Enigma’ device
The software of the applet running on the Java Card smart card

pic24fj64ga002-rs232-serial-interface-email-protection

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/05/24 Etiketler: , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir