LPC1343 MCU LQFP48 ARM Deneme geliştirme devresi

| Haziran 10, 2023 Tarihinde güncellendi
LPC1343 MCU LQFP48 ARM Deneme geliştirme devresi

Microchip PIC Atmel AVR Derken artık ileri seviye ARM mcu kullanımı artıyor fiyatlarıda bir çoğunda uygun sayılır. Yeni başlayanlar için çoğunlukla fazla ek donanım olmadan çeşitli projeler geliştirilebiliyor zaten ARM başlangıcında buda bir etken sayılır Elektroemre kardeşim LPC134 için basit ama kullanışlı bir deney kartı tasarlamış LPC134 için yazdığınız kodları deneyebilirsiniz.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

LPC1343 Deney kartının özellikleri; LPC134 pinleri için header, Micro SD kart yuvası, Mini USB Soketi, USB üzerinden veya isteğe göre harici 5V ile çalışabilme (3.3 volt regulatör), 12 Mhz Kristal, USART header çıkışı, Led göstergeler, Reset butonu, ISP jumper (USB ve USART bootloader aktif etmek için)

arm-lpc1343-development-board-cortex-usb-pcb-spi

lpc1343-development-board-pcb

Kaynak: blog.mikrorf.com

lpc1343-mcu-lqfp48-arm-deneme-gelistirme-devresi

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2011/08/27 Etiketler: , ,5 Yorum “LPC1343 MCU LQFP48 ARM Deneme geliştirme devresi

 1. kck87kck87

  elinize ağlık çok güzel olmuş, benim gibi mikrokontrolcülere arm ile başlamak isteyenler için çok güzel bi geliştirme kartı.
  Şuan itibariyle arm a ilk defa adım atacak birisi olarak bana hangi işlemci modelini önerirsiniz. ben lpc2101 veya stm32f100rb veya stm32f103rb modellerinden birisi ile başlmayı düşünüyorum. tavsiyeleriniz nedir? c ile progrmlamak istiyorum bunun için keil kullanacağım uygunmudur? ve c hakkında yüzeysel bilgim var.

  CEVAPLA
 2. BurakBurak

  armye adım atmak istiyorum fakat parçalar smd ve smd direnç, kondansatör v.s serisi almam gerekecek hiç biri sorun değil gerekirse yurt dışından sipariş edilir çipler v.s 1 ay gecikmelide olsa gelir fakat çift ve tek taraflı taraflı baskı devre ve yüzük olayları can sıkıcı helede saç teli kalınlığındaki yollar güncel ve basit ve az mazraflı bir yöntem varsa paylaşabilirmisiniz? (not yazıcım yok)

  CEVAPLA
 3. gevvgevv Yazar

  “yüzük olayları” demişsiniz o nedir ? devre tek taraflı küçük olduğu için daha az uğraştırır bir yerlerden lazer çıktısını alıp ütü ya da diğer yöntemler ile pcb basabilirsiniz

  ama çipi karta lehimleme de önemli

  CEVAPLA
 4. kck87kck87

  yüzük olayı ile çift taraflı kartlardaki deliklerin içini kaplayan bakır tabakasından bahsediyor olabilir.
  🙂

  CEVAPLA
 5. BurakBurak

  yüzükten kastım delik içi kaplamaydı aklımda öyle kalmış kusuruma bakmayın ütü yöntemini çok denedim başarılı bi sonuç alamadım şimdiye kadar ya kaydı ya tam çıkmadı yada asiti fazla koydum bi türlü tutturamadım teşekkürler ilginiz için

  CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir