GSM Alarm ve Kontrol

| Mayıs 12, 2023 Tarihinde güncellendi
GSM Alarm ve Kontrol

Şuan oldukca populer bir konu Microchip pic serisi ile Cep Telefonu ile Kontrol bu tür proje yapmak isteyenler için ip ucu verebilecek feyz alacakları bir kaç proje aralarında 1 adet atmelli projede bulunmakta

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

AT90S2313 ile pc bağlantılı bir devre pcb dosyası ve asm hex yazılımları bulunmakta

at90s2313-gsm-alarm1

Acil durum ekipmanı genellikle çeşitli kurcalama işaretleri ile donatılmıştır. En kolayı işitsel veya optik sinyali çalıştırmaktır, daha gelişmiş olanı internet veya telefon üzerinden durumunu verebilir. Bu yazıda amatör alarmınıza sunulan SMS denilen kısa metin mesajları ekinde bilgi gönderebilirsiniz. Model ihtiyacı için Wavecom firmasının GSM modemini kullandım ama siz herhangi bir telefon telefonunu kullanabilirsiniz. Belki de kullanımı, güç sorununa ve metin mesajlarının nasıl kodlanacağına bir çözüm gerektirecektir, ancak elektronik atölyesi – amatör açısından mümkün ve uygulanabilir.

Programın tamamı AVR STUDIO 4 tarafından oluşturulmuş ve derlenmiştir. Bu, AVR mikrodenetleyicileri için yazma ve uygulamalar için eksiksiz bir ortamdır. Satır RESET, MISO, MOSI ve SCK przylutowałem mikrodenetleyici arabirimi ve ISP programı ve test edilmiş düzeni kullanan programcı. Bu sadece amatör elektronikçiler için çok rahat olmayan bir yöntemdir. Uygulamaları gerçek – işletim ortamında – çalıştırmanıza izin verir. Program, kullanıcı tarafından tanımlanan değişkenlerde 128 bayt EEPROM belleği kaplar. Bunların listesi Tabloda bulunabilir 1.019 kelime çift bayt alır, 2038 AT90S2313 program belleğinin 2048 baytıdır. Ne yazık ki, yeni işlevleri veya daha fazla mesajı uygulamak için zaten çok fazla alan var.

İkinci devre gsm controller pic16f84 üzerine kurulu 6 adet röle kontrol edebiliyor

c_502_gsm_kontroler_pic16f

SMS’i gönderdiğinde tüketicileri dahil edecek/dışlayacak bir cihazdır. Yaptım. Cihaz bir adet PIC mikrodenetleyici, bir adet ULN2803A (sıralama transistörü) güç rölesi ve 6 adet röleden oluşmaktadır. Tabii ki, birkaç direnç ve kapasitör, üç prekidačića, kristal ve iki LE diodice. Cihaz, Siemens telefonlar, S25 ve C35i üzerinde test edilmiştir. Diğeriyle ve seri iletişime bağlanabilen diğer tüm GSM cihazlarıyla çalışmalısınız. Bu tür cihazlar, örneğin: All-Ericsson ve sadece onlarla henüz test etmedim.

Üçüncü devre pic16f84 üzerine kurulu 4n35 opto kublor ile izole kontrol sağlıyor hex ve pcb dosyaları var

pic16f84a_gsm_kontrol

GSM Çağrı Alarmı, bir dizi hedef konum Siemens veya Ericsson Cep Telefonu (19200 bauds RS232) kullanan bir cihazdır ve duyusal giriş 1 ve bir giriştir – durum. Durum = 0V ise, cihaz “aktiftir” ve senzorskog girişlerinin durumunu takip edin. Cihaz “devre dışı” otpajanjem on / off (durum) giriş kütlesi (0V) veya gücün + yarısına bağlanır. Duyusal giriş ayrıca 0V’a yanıt verir.

Devre 4 16f84a ile yapılmış eeprom haberleşmesi (24lc515) yapılmış pcb ve hex dosyaları bulunmakta

pik_sms_alarm_devresi

SMS Alarmı çok basit bir cihazdır. Mesaj göndermek için Siemens telefon 5 giriş kullanır – 5 farklı mesaj gönderiyor. Her sensör uprogramiramo için, etkinleştirildiğinde mobil almak istediğiniz uygun mesaj. Programlama, PC’nin arşive eklenmiş ilgili programı aracılığıyla yapılır.

gsm-alarm-ve-kontrol

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/01/12 Etiketler: , , , , , , , , , ,2 Yorum “GSM Alarm ve Kontrol

  1. okanokan

    ya bu devrenin çok basit olanı vardı artık sitede bulamıyorum sensörler hareketi izliyorlar hırsız olduğu anlıyor bağlı olan telefondan pic yardımıyla istenilen telefonu ya arıyor ya msj çekiyor tuş takımı falan da oyk çok basitti ama bulamıyorum admin lütfen yardım

    CEVAPLA
  2. SERKANSERKAN

    selam arkadaslar ben cep tel ile su motorunu açıp kapatmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir