FM Verici devresi ile telefon dinleme

| Mart 24, 2021 Tarihinde güncellendi
FM Verici devresi ile telefon dinleme

FM verici devreleri genelde müzik yayını için kullanılır ama bu devre biraz daha farklı devreyi telefon hattına paralel bağlayarak konuşmaları ayarlanan FM bandından dinleyebilirsiniz. FM verici devresi ek güç kaynağına ihtiyaç duymaz çalışması için gerekli enerjiyi telefon hattından alır

Devrede kullanılan malzemelerin listesi ve bobinlerin sarım bilgisi, pcb çizimleri var.

Not: Devre fm bandından yayın yaptığı için başkalarıda yayını dinleyebilir

Kaynak: FM-telephone-transmitter-circuit

Alternatif Dosya indirme LINK listesi (TXT formatında) link-10921.zip şifre-pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/08/03 Etiketler: , , , ,3 Yorum “FM Verici devresi ile telefon dinleme

 1. serhat

  değerli kardeşim,

  fm vericisi ile telefon dinleme adlı konuyu takib ettim. ancak fm vericilerle ilgili konulara ne zaman takılsam genellikle vericinin mesafesi hakkında bilgi verilmiyor.

  amatör şekilde internetten bulduğum bir iki devreyi evde delikli pertinaksa uyguladım. ancak bahsedilen verimi alamadım. forumda yazan bilgiye göre 1-2km(açık arazide) çekmesi gereken verici ev içinde ve dışarıda 10-15 metre ancak çekiyor. araya duvar girince hiç çekmiyor.

  bahsettiğin vericinin menzili sence ne? ikincisi bu bilgiye güvenebilir miyim. parça kalitesinden tut tank bobininin yapısına kadar hassas davranıyorum ama olmuyor.

  lütfen cevap ver.

  iyi çalışmalar.

  CEVAPLA
 2. Gökhan

  Sırf merakımdan soruyorum, umarım cevap alabilirim.

  Bu devrede telefon hattı için 2 nokta mevcut. Telefon hattına paralel bağlamak yerine bu noktalara 3,5mm kulaklık jack’ı bağlayarak ve bu jack’ı da cep telefonunun kulaklık girişine takarsak, cep telefonunda çalan şarkıyı oto radyosunun fm kanalından dinlememiz mümkün olur mu?

  CEVAPLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir