SD MMC deney kartı swordfish PIC18F2520

| Haziran 2, 2023 Tarihinde güncellendi
SD MMC deney kartı swordfish PIC18F2520

SD MMC deney kartı pic18f2520 nikrodenetleyici üzerine kurulu pickit 2 programlayıcı için bağlantı bölümüde bulunuyor ayrıca kaynak swordfish yazılımıda var. Not: Lütfen SDFileSystem.bas’ın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun (yazım sırasında: 4.1.4). Güncelleme yapıyorsanız (veya kitaplığa sahip değilseniz), eski “C:ProgramDataMecaniqueSwordfishLibrarySDMMC” dosyalarını (henüz yapmadıysanız) kaldırdığınızdan emin olun.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

3,3V uyumlu bir PIC (tüm LF PIC’ler düşük voltaj için tasarlanmıştır) ve bir LD1117V33 (3,3V regülatör) kullanın. VEYA 5v PIC ile arayüz oluşturmak için voltaj seviyesi anahtarlama dirençleri kullanın (SF yardım dosyasına bakın – harika örnek).

SD Kart kitaplığıyla çalışırken dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır, bunlardan biri, kartın FAT16 olarak biçimlendirilmesi gerektiğidir (QuickFormat prosedürü yapılabilir). Diğer bir nokta da bir dosyanın her an açılabilmesidir. Bu, bir dosyayı açmanızı, ekleme/yazmanızı, kapatmanızı ve ardından başkaları için aynısını yapmanızı engellemez. Dosyalarla çalışırken, dosyaya özgü tüm komutlar geçerli dizinde çalışacağından her zaman doğru dizinde çalıştığınızdan emin olun.

schematic-development-board-sdmmc-cards

development-board-sdmmc-cards

SF yardım dosyasında, SD Kartlarla nasıl arabirim kurulacağına ilişkin bir devre şeması vardır, ancak 5V uygulamaları için seviye kaydırma devresi kullandığını unutmayın – düşük voltaj uyumlu bir PIC ve 3,3V regülatör kullanılıyorsa dirençlerin çoğu gerekli değildir .

Bu tek katmanlı geliştirme kartı, SD Kartlarla arayüz oluşturma amacıyla tasarlanmıştır ve harici devreler/projelerle çalışmak için başlıklar sağlar. Harici devrelere güç sağlamak veya ortak topraklamaları bağlamak için 3,3 V’luk bir çıkış da vardır. İşte tahtanın düzeni ve şematik aşağıda (alttaki bakır düzeni indirin ve kendi tahtanızı yapın!);

sd-mmc-kart-deney-karti-swordfish-pic18f2520.-SDCard-Top-Layout

Kaynak: http://digital-diy.com

sd-mmc-deney-karti-swordfish-pic18f2520

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2010/08/04 Etiketler: , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir