PIC18F452 Geliştirme Deney Kartı

| Haziran 13, 2023 Tarihinde güncellendi
PIC18F452 Geliştirme Deney Kartı

Microchip PIC18F452 mikrodenetleyici kullanıcılarının oldukca işine yaracak kullanışlı bir deney kartı baskı devre çizimi çift taraflı bu sayede küçük boyutta bir çok özellik eklenmiş … max232 rs232 bağlantısı, boot loader, 24c256 eeprom, ledler, butonlar, he16m, lcd, DS1307 vb. ayrıca boot loader program kod (Pic Basic Pro dahil) dosyaları, pcb şema çizimleri var.

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

pic18f452-development-board

Bu geliştirme kartı, PIC18F452 üzerinde çalışmanıza izin verecektir “16F877 ile uyumlu olmalıdır” Diğer şeylerin yanı sıra iki RS232 bağlantı noktası,
İnternet üzerinden bir uzak bağlantı noktası “XPORT” gibi ana seçeneklere sahip olduğundan nispeten eksiksizdir, bu RS232’nin kontrolünü ele geçirmenizi sağlar tünel uzaktan çalışma kartı.

2×16 karakterli bir LCD ekran, potansiyometreler tarafından kullanılabilen üç analog giriş, harici bir 24C*** prom, 3v lityum pille desteklenen gerçek zamanlı bir saat, sekiz basmalı düğme ve sekiz LED, bir phoenix terminal bloğunda bir I2C çıkışı. Benzer şekilde, bağlantı noktalarının çoğu, çok noktalı terminaller aracılığıyla dış mekanda kullanılabilir.

Bu kart, kendi çalışmanıza eşlik etmek veya iyi koşullarda bir programı test etmek için ideal bir araç olacaktır.

PDF dosyaları baskılı devre yapmanız için sizlere sunulmuştur, çift taraflıdır, boyutları
152.40mm x 152.40mm aşağıdaki gibidir. resmin bu boyutlara uyduğundan ve bileşenlerin
bakır tarafa bindirildiğinden emin olun.
bileşen tarafındaki resim, baskının önceden hassaslaştırılmış bakır üzerine kaplanması için kasıtlı olarak ters çevrilir .
Bu eserler tercihen şeffaf film üzerine lazer baskıda çıkarılmalıdır, siyahın yoğunluğunu kontrol edin.

bileşenlerin düzeni herhangi bir özel yorum getirmez, recto/verso geçişlerini unutmayın!

Kartı test etmek, LCD’yi, düğmeleri test etmek için bazı küçük HEX dosyaları mevcut olacaktır.

Önyükleyici

Kartın kullanımı bir yandan bir önyükleyici, bir yandan da PIC18F452’de yer alan küçük bir HEX dosyasının yalnızca bir kez programlanmasını gerektirir. Bu nedenle, herhangi bir PIC programlayıcısına gerek yoktur, yalnızca dosyayı 18F452’ye ilk kez eklemek yeterlidir. .hex dosyası kuvarsın değerine göre seçilecektir. Örneğin, 20 mhz’lik bir kuvars için “bl18f452_20mhz_56000bps.hex” dosyasının aktarılması gerekli olacaktır, burada açıklanan uygulamalarda kullanılacak olan dosya budur.

Programlamanızı göndermekten küçük bir yazılım sorumludur. Kullanım şekli aşağıdaki gibidir. Küçük uygulamayı aç kullanılacak COM portunu seçin, aktarılacak dosyayı açın, uygulama kartı PIC18F452’ye sıfırlamanızı bekliyor. Bu anda transfer yapılır ve programınız başlar. Küçük yazılımları “Downloader Windows/PIC_downloader.exe” dizininde bulabilirsiniz.

Kullanılan giriş ve çıkışlara göre kartınızı jumper ile yapılandırmayı unutmayınız. RS232(ler) in yönlendirmesi için de aynısı .
PIC’in Kuvars değeri uygulamanıza bağlıdır.

Kaynak: techniquebroadcast85.pagesperso-orange.fr/carte_18f452.htm

pic18f452-gelistirme-deney-karti

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2012/05/16 Etiketler: , , ,Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir