MC145026 MC145027 ile Kumandalı Röle Kontrol

| Mayıs 17, 2023 Tarihinde güncellendi
MC145026 MC145027 ile Kumandalı Röle Kontrol

Bu uzaktan kumanda, uzaktan seyahat asansörünün montajında kullanılması amacıyla yapıldı. Alıcının çıkışı 4 röle üzerinden çözülmediği için hemen hemen her şeye kullanılabilir. Uzaktan kumanda MC145026 (verici) ve MC145027 (alıcı) için tüm uzaktan kumanda devrelerinin çekirdeği. Bilgi aktarımı, fabrika çıkışı olan ve ilk bağlantıda güvenilir bir şekilde çalışan SAW433-TX ve RX-BC-NBK433 modüllerini engelledi. Açık alanda 1 kilometreye kadar erişimleri var (yönlü bir anten kullanılarak 2 kilometre olduğu iddia ediliyor).

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly

Uzaktan kumanda 4 kanallı olarak tasarlanmıştır, aynı anda butonlara daha fazla basış gerçekleştirin, çıkış röleleri sadece buton iletimine basıldığında olur
Uzaktan kumanda ofisi, bir apartman bloğunda test ettim, ancak betonarme yapıların etkisini azaltmak için kapsamı, ancak nepohyboval’ı keskin bir şekilde iletirsem, toplam iş güvenilir.

Verici Pozisyon: Katılım oldukça basittir. Eski MC145026 kodlayıcı ve verici modülü TX-SAW433 hakkında hemen hemen her şey. Gerisi, GÇ günlüğü girişini getirmek için herhangi bir düğmeye basıldığında neredeyse sıfır (yaklaşık 300nA) pil koleksiyonudur. 0, yayını etkinleştirir. Aynı zamanda, basarak D5 LED aydınlatması ve güç kaynağı, verici TX1’e (T1 üzerinden) bağlanır. Parçalar R1, R2, C6 frekans RC osilatörü ayarlar. Kısa devre çubuğu, Jumperama adresi olarak ayarlanmıştır (alıcı ile aynı olmalıdır). Çevre MC145026 üçlü kodlayıcıdır, böylece L veya H veya nezapojit => 243 olası adres kombinasyonuna adres girişi sağlar

Yapı: Verici I, U-KP20 kutularına yerleştirdim. Alan bağlantısı, kutu içindeki 4 çıkıntıya přišroubován’dır (3 mm mesafe sağlamak gereklidir). Düğmeler ve LED’ler için delikler açmak için önceden gereklidir. Kutu 9. pil için tasarlanmış olmasına rağmen, vtěsnat 2 adet AA pilin prototipini yapabiliyorum yani tužkové muhafazası var. Aksi takdirde, AAA pil tipinin kullanılması tercih edilir. Anteni takmak için, plošňáku için připájel yaptığım terminal rozkuchané’nin (bir delikli küp ve šroubkem) içinden yararlandım. Bu, antenin uzunluğu ile deney yapmak için özellikle uygundur, aynı zamanda değişimi kolaylaştırır. Çoğu parça SMD’dir, bu nedenle mikropájku špičatým ucunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

rx-bc-nbk433_saw433-tx

Remote control is designed as a 4-channel, perform more presses the buttons at the same time, the output relays are sepnuté only when pressing the button transmission (may be rehashes). The office of the remote control, I tested in a block of flats, however, is the influence of reinforced concrete structures to reduce the scope, but if I transmitter nepohyboval sharply, the total work reliably.

Kaynak: paja-trb.unas.cz/elektronika/konstrukce/dalkove_ovladani_433.html

mc145026-mc145027-ile-uzaktan-kumandali-role-kontrol

Şifre-Pass: 320volt.com

Yayım tarihi: 2008/06/14 Etiketler: , , , , ,1 Yorum “MC145026 MC145027 ile Kumandalı Röle Kontrol

  1. asmaasma

    Merhaba arkadaşlar, bu projede kullanılan RX,TX modüllerini nereden ve kaça temin edebiliriz. Veya bunların yerine kullanabileceğimiz (temin edebileceğimiz) alternatif ürünler var mı?
    Ayrıca paylaşım için teşekkürler.

    CEVAPLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir